Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

EDO - Edova Doporučení a Oko pro zdravý běh

Běháš správně? Běháš zdravě? Běháš efektivně? Podívej se na běžce kolem sebe a zjistíš, že každý běháme trochu jinak. Každý máme jiné tělesné dispozice a jiné návyky. 

Natoč se na video

Má rada je jednoduchá: Natoč se na video. Často říkám, že všichni umíme od dětství běhat. Neříkám ale, že všichni běháme správně. Správná technika je základem pro efektivní a hlavně zdravý běh.  Zpomalený pohled na sebe sama běžci často napoví, kde při běhu dělá chybu. Určitě to udělej nic to nestojí. 

Přístroje a diagnostika běhu

Dnešní doba nabízí přístroje na diagnostiku dopadu a odrazu případně analýzu běhu jako takového. Dnešní chytré hodinky mají vyhodnocení kvality tvého běhu ať se jedná o zatížení jednotlivých nohou, dýchání, tep atd. Je to přínosné a bude to mít pro tvé běhání přidanou hodnotu.   

Oko zdatného běžce nebo běžeckého trenéra

Pokud chceš doporučení k běžeckému stylu, tak je vždy lepší oko zdatnějšího běžce nebo běžeckého trenéra. Takový rozbor potom může trvat i několik tréninků. Průběh takového "odborného" oka má tři fáze: 

  1. ANALÝZA BĚHU  identifikace chyb běžeckého stylu
  2. DOPORUČENÍ  pro plné využití potenciálu vlastního těla  
  3. VOLBA PROSTŘEDKŮ pro zdravý a efektivní běh 

Edova Doporučení a Oko pro zdravý běh (EDO)*  

Virtuální kontakt jistě nenahradí osobní setkání, společný běh a rozhovor. Pokud si objednáš EDO, tak se tomu můžeme na dálku společně přiblížit. Nejedná se o strojovou statickou a dynamickou analýzu. Jedná se subjektivní hodnocení s identifikací základních běžeckých chyb s následným doporučením jak se jich vyvarovat. 

  1. Stáhni si instrukce, jak se jednoduše a správně natočit na video tady je PDF. Vytiskni si je vezmi se sebou na výběh a opravdu se podle nich natoč. 
  2. Objednej si EDO tady a obratem dostaneš link na jednoduchý formulář a zaslání videí 
  3. Do 7 dnů ti zašlu EDO mailem. Tady je příklad výstupu PDF. 

Prostřednictvím objednávky  EDO můžeš také  přispět těm, kteří běhat nemůžou. 

* Prohlášení Prostě běž! sro. 
V žádném případě nesmí být zaslaná doporučení považovány za lékařské a jiné zdravotní poradenství. Doporučované běžecké techniky a tréninkové metody provádějí běžci na vlastní nebezpečí. A zcela se tímto zprošťujeme  zodpovědnosti za případné zranění a škody.