Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

5 mých nejlepších audioknih

Na delší běhy si beru sluchátka. Člověk se skoro jako zázrakem dostává do jiného příběhu, do jiné "reality".  Vedle muziky poslední dobou přicházím na chuť audioknihám. Má vůbec první "přečtená" při běhu byl jak jinak Dlouhý běh od Daniela Orálka.  Tady je můj seznam 5-ti knih, které se mi prostě při běhu sedly. 

  1. Můj dlouhý běh
  2. Poslední Aristokratka 
  3. Zrozeni k běhu 
  4. Atomové návyky
  5. Jedz a behaj 

Používám Audiolibrix

V mobilu mám staženou aplikaci Audiolibrix. Funguje jak pro iPhone tak pro Android. Její hlavní výhoda, že můžu vše poslouchat i off-line. Jejich databáze obsahuje 7.000 položek, takže najdeš opravdu skoro všechno včetně zajímavých podcastů zdarma. 

Výhodou této knížky, kterou jsem si užil je to, že psaná formou deníku. Takže si ji můžeš "rozkouskovat" na jednotlivé výběhy.

Jsem docela rád, že jsem před touto knihou mohl číst Dlouhý běh od Dana Orálka. Ten mě oslovil víc. Zrozeni k běhu je pro běžce vlastně povinnost. Jen se na ni každý budeme dívat asi trochu jinak. 

Žádné zázračné rady, ale dobře se poslouchá to co je vlastně jasné. Ale za to bylo čerstvé zopakování samotných základů osobního rozvoje.

Toto je pro fajšmekry. Ze dvou důvodů. Je to namluvené slovensky. Audio kniha je uvedena citátem:  "Nejlepší cesta ven vede skrz."  Pro mě osobně je ale v knize lepší citace: "Vstaň a běž!" zjednodušeně Prostě běž!  Scott Jurek je takový běžecký Jára Cimrman s tím rozdílem, že Scott je opravdový. Posuď sám: Scott je ultrabežec a vegan, vyhledávaný motivační řečník, fyzioterapeut, trenér a kuchař a samozřejmě  hrdina dvou bestselerů Čtyřhodinové tělo a Zrozeni k běhu.