Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Co ti běh přinese?

Běhání je už pár let IN, jistě máš ve svém okolí spoustu kamarádů a známých, kteří běhu taky propadli. Nicméně běhat jen proto, že to dělá každý, je trochu málo. Ve skutečnosti ti běh nabídne hromadu jiných benefitů.

 

 

1) Zdraví – Zdravě provozované běhání má mnoho přínosů pro tvou tělesnou schránku v čele s kardiovaskulárním systémem. Získáš větší a výkonnější srdce a vyšší pružnost a funkčnost cév, zvýší se výkonnost plic. Běhání snižuje krevní tlak, zlepšuje látkovou výměnu i trávení. Tělo se naučí lépe využívat a hospodařit s energií. Můžeš se těšit ze silnějšího a výkonnějšího svalstva, získáš lepší držení těla.

 

2) Endorfiny – Běhání rozežene každý splín a depku. Skvěle si u něj vyčistíš hlavu od práce nebo školy, zejména vydáš-li se do přírody. Vlije ti do žil novou energii. Bezvadně se u něj brainstormuje, ať už řešíš pracovní úkol, nebo plánuješ rekonstrukci bytu.

 

3) Hubnutí – Častý důvod, který „donutí“ lidi začít běhat. Prostřednictvím běhu se dá skutečně hubnout a podepíše se i na tvé postavě, je ale třeba zdůraznit, že aby ztráta tuků probíhala, musíš začít pomalu – pohybovat se v tzv. aerobní zóně. Jako příjemný bonus posílíš svou kondičku – snáz vyjdeš schody, doběhneš tramvaj, tolik tě nezničí celodenní túra v horách.

 

  • Další přínosy běhání

 

4) Komunita – Rázem máš společného koníčka se svými kamarády, co víc, poznáš další. Ať už tam, kam pravidelně vybíháš, na společném tréninku, nebo na závodech. A běžci (a běžkyně), jak známo, jsou velcí pohodáři.

 

5) Objevování – Běh tě chtě nechtě vytáhne do nových míst. Běhat na stále stejném místě totiž začne po čase být trochu nuda. A tak vyrazíš za město. Jedeš na dovolenou nebo na služebku, balíš běžecké boty a hledáš v cizím městě pěkný park. Anebo se vydáš na neznámý závod.

 

Foto: canva.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení