Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Trik: Bolí tě lýtka holeně? Zkus si je promasírovat!

Začínáš běhat a bolí tě holeně a lýtka? Zahřej je před výběhem svižnou masáží. Můžeš k tomu použít výtažek z arniky, byliny která má zklidňující a regenerační účinky. Masážní olej s arnikou pomáhá prokrvit a prohřát svalovou tkáň, čímž zamezuje vzniku problémů se svaly při samotném sportu. Nejdůležitější složka oleje, extrakt z květů arniky horské, v sobě obsahuje více než 150 účinných látek, které blahodárně působí na svaly a také léčí různé pohmožděniny.

Masáž před výběhem

Začni masáží stehen. Vezmi si k ruce masážní olej, nanes ho na pokožku a dej se do toho. Od rychlejšího poklepávání po chvíli přejdi ke tření svalů a vmasírování masážního oleje. Masíruj celou plochou dlaní a z přední i zadní strany stehen. Tím zajistíš že se prokrví co nejvíce svalové tkáně.

stehna

Pokračuj k lýtkům. Nanes na pokožku masážní olej a spolu s lehkým prohnětením opět intenzivně masíruj. Touto důkladnou přípravou předejdete častému problému, který vzniká nedostatečným zahřátím před sportem: nepříjemným bolestem a křečím.

Nezapomeň rozhýbat i prsty na nohou. Nejdřív je krátce promni, můžete i trochu vytáhnout. Nakonec prsty jemně ohni, jako bys se jimi chtělizaháknout zaháknout za tyč. I prsty totiž při běhu odvádějí kus poctivé práce.

lytka

Celou přípravnou masáž veď v rychlejším tempu. Rozhodně nemusíš nijak extra spěchat a masáž odbýt, ale svižnost je rozhodně na místě. Potřebuješ se přece rozehřát a připravit na výkon. Delší a pomalejší relaxační masáž si můžeš dopřát po tom, co  doběhneš s cílem svaly uvolnit.

 Rozlobený trenér