Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Jak se namotivovat?

Spoustu lidí spojuje jeden nešvar: umění najít stovku důvodů, proč něco nejde nebo proč to odložit na jindy. Mnohdy jsme líní a chybí nám motivace. Zkus na to jít opačně a pátrej po důvodech, proč vyběhnout. Motivace je skutečně důležitá, každý živý tvor, člověka nevyjímaje, pro svou činnost potřebuje nějaký hnací motor.

Častou motivací bývá touha zhubnout bez toho, aniž bys své tělo musel (příliš) mučit dietami. Další skupina chce zlepšit své zdraví a fyzickou kondici. Vyjít schody nebo doběhnout tramvaj bez většího zadýchání. Zvládnout popobíhat za dcerou nebo vnukem na kole. Zapracovat na své postavě, vytvarovat ji. Kdo k běhání jednou přičichne, začne objevovat i jeho další výhody, které ho ženou v tom pokračovat. Mít čas jen sám pro sebe. Vyčistit si hlavu. Ventilovat stres. Dobít baterky, nabít se pozitivní energií. Odpočinout si od práce a rodinných povinností. Zmizet do přírody, dýchat čerstvý vzduch. Dát si brain storming sám se sebou. Touha překonávat sama sebe. Zvládnout uběhnout maraton. Najít nové přátele. Patřit do komunity. Cestovat za závody. Posilnit vůli a sebevědomí. Stanovuj si menší výzvy a reálné cíle, jejich dosažení tě nabije. Svou motivaci a výzvy si můžeš sepisovat na papírek a přilípnout na lednici nebo pracovní nástěnku – hned to půjde snáz.

Související: Co ti běh přinese?

Pozor, motivace se nedá nadiktovat shora. Pokud začneš běhat jen proto, že tě k tomu ponouká partner nebo proto, že to je moderní, přitom ti jen pomyšlení na běh způsobuje kopřivku, nejspíš u toho dlouho nevydržíš.