Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

2 cviky na podzadek

Často se říká: Posiluj hamstringy a zrychlíš. Na druhou stranu právě oblast svalu pod zadkem, může běžce pořádně potrápit. Komplex svalů pod nad kyčlemi nám umožňuje náš vzpřímený pohyb. A že tech svalů není málo. Pokud nejsou v rovnováze, tak nás většinou něco bolí. Tu záda, tu třísla nebo jako mě zadní stehenní svaly - hamstringy.  Vinou může být špatný běžecký styl, ale u většiny z nás je to sedavý způsob života, který "podzadek" zkracuje. Chce to protahovat a posilovat. Tady jsou mé dva cviky, které mi hodně pomáhají. 

Cvik u lavičky nebo zdi - zkus 6 týdnů 3 x týdně

Lehni si na záda a jednu  pokrčenou nohou se v pravém úhlu koleni opři o lavičku nebo zeď. Zatlač na ni a snaž se zdvihnou  pánev tak jak je ve videu. 

  • Začni 4 opakováním na každou nohu a celé to opakuj opakuj 2x.
  • Každý týden si přidej 1 nebo 2 opakování podle toho jak to budeš zvládat. 

Cvik na zemi na boku - zkus 6 týdnů 3 x týdně

Lehni si rovně na bok. Spodní nohu lehce zanož a horní nohu tak jako ve videu pomalu zvedej a při povolení dolu se dotýkej pouze špičkou palcem nohy země. 

  • Začni 10 opakováním na každou nohu a celé to opakuj 2x
  • Každý týden si přidej 1 nebo 2 opakování podle toho jak to budeš zvládat. 

6 kroků jak zrychlit 

Hamstringy

Hamstringy jsou silové svaly, které jsou extrémně zatížené při rychlém běhu, neboť stabilizují kolenní kloub podobně jako přední zkřížený vaz.  Jedná se o svaly zadní strany stehen. Ty umožňující flexi kolene, extenzi kyčlí a stažení lýtka.. Všechny mají začátek na sedacím hrbolu, jen krátká hlava dvojhlavého svalu stehenního začíná na kosti stehenní. Hamstringy se upínají na hlavičku lýtkové kosti nebo do oblasti vnitřní a horní části kosti holenní. 

 

Hamstrings

BodyParts3D/Anatomography [CC BY-SA 2.1 jp], via Wikimedia Commons

Třísla

 

 

Pulled Groin Muscle

BruceBlaus [CC BY-SA 4.0], prostřednictvím Wikimedia Commons

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení