Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Recenze knihy Sportuj se psem

Na úvod se sluší říci, že nejsem pejskař a když při běhu vidím psa zpozorním a dívám se jestli je na vodítku a když ano, tak abych se o vodítko nepřerazil. Na druhou stranu musíme neběhajícím majitelům psů my běžci způsobit nemalé leknutí. Je to o oboustranné pozornosti a toleranci. Pokud zatím neběháš nebo začínáš a jsi zanícený pejskař, určitě ti proběhla halou myšlenka. Mohl/a bych přece běhat se svým miláčkem - se psem. Vydal jsem se do Liberce abych si promluvil s autorkami unikátní příručky Sportuj se psem. 

Recenze knihy Sportuj se psem

Povídání (video) to bylo příjemné a tady je malá recenze specializované běžecko - pejskařské příručky. Pokud chceš běhat se psem, tak tě Kateřina a Kamila zbaví zbytečných obav, zda to zvládneš a poradí ti, jak začít, jaké pomůcky se ti můžou hodit, jak postupně zlepšovat tvou a psí kondici.

Protože postupně zjistíš, že tvé běhání se psem se vlastně přetavilo do opravdového canicrossu, oceníš v knize rady pro tento sport. Tréninkové plány pro tebe i tvého psa, správná technika běhu, výběr vhodné obuvi a oblečení, výživová doporučení, pitný režim, jak zvyšovat psovi fyzičku a rozvíjet jeho balanc, pružnost a koordinaci, jak ho chladit v tréninku či na závodech, ošetřovat mu tlapky, léčit jeho pohybový aparát. A také jak regenerovat sebe i psa.

Pokud jsi ty i tvůj  pes pro společné sportování skutečně zahořeli, nalezneš zde i základní informace o dalších sportech se psem – běžkování, jízdě na koloběžce, jízdě na kole a dogtrekkingu. Jedna kapitola je také věnována canicrossu s dětmi.

Pokud tě  tyto sporty zaručeně chytnou, a začneš se poohlížet po závodech, budou se ti hodit kapitoly o průběhu konkrétních závodů u nás i v zahraničí, jak se na ně připravit, co nepodcenit, jak se starat o psa. Oceníš i tipy na konkrétní závody pořádané v ČR a na kluby sportování se psem.

Eda: Vyzkoušel jsem canicross (v roce 2014)