Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Běhání po padesátce

Má 73 let a v loňském roce naběhal přes 2.500 Km. Petr z Plzně je ve svých 73 letech příkladem toho, že běhat lze v jakémkoliv věku. Nejstarší účastník dnes už kultovního závodu Zimního běhu na Blaník vyhrál s velkým přehledem svou kategorii a celkově z více než 500 účastníků skončil na neuvěřitelném 121 místě.  

Běhání po padesátce

"Jsi starý/stará. Běhání ničí klouby. Něco si uděláš....." To jsou časté argumenty a zároveň mýty. Odborné studie potvrzují, že se lze zlepšovat fyzickou kondici a výkony i do šedesáti let. Musí samozřejmě brát v potaz své fyzické dispozice, konstrukci a jiné aspekty týkající se pohybového aparátu. 

Pamatuj: Začít běhat můžeš kdykoliv

 

První odpovědi: 

  • Bude mi v dubnu 59 a všem, kteří tvrdí, že jsem se zbláznila, že to v mém věku není zdravé, říkám, že běh je jen o něco rychlejší chůze a tu lékaři doporučují v jakémkoli věku. Líbí se mi, že do 60 se můžu stále zlepšovat. To je spousta času na trénink. A pak předběhnu určitě spoustu mladších netrénovaných.
  • Ahoj,loni mi bylo padesát a s každodenním během začínám s Edovou výzvou Rozběhni se z chůze za 28 dnů od 31.12.2018. Neni to snadný,kondička nic moc při sedavém zaměstnání a bolest kolen z běhu,která mažu a mažu.Nicméně se nevzdávám a věřím tomu,že si tělo zvykne.Okolí mi říká,že si odrovnám klouhy,že běhání v tomhle věku není bezpečné.Já si to ale nemyslím. Bojuju s Edovou výzvou a cítím,že se bolest uklidňuje a já se pomalu dostávám do kondice.Stačí jen vytrvat!!Děkuji za tuhle skupinku,která je silně motivační a vzájemně se povzbuzující.PROSTĚ BĚŽ I po padesátce.Věk je jenom číslo.
  • Je to skvělé, v cca 50 jsem se ukecal a začal ... 5 km, 10km, půlmaraton, maraton, ultramaraton, triatlony .... a to mi po úrazu před 18 lety v nemocnici řekli , že se nemusím bát, že běhat sice nikdy běhat nebudu, ale na chození to bude :) pokud není vážný zdravotní problém tak je běh (nebo dlouhá chůze) ideální způsob jak si udržet mládí.
  • Mě je 61 a vypadám na 40. Díky běhu a kondici díky jemu.
  • Já začal běhat v 52 letech. A byla to jedna z nejlepších věcí, které jsem po 50 udělal. Pokud zchátralost, těla běhání nevadí, není se čeho bát. Já prostě běhám, jak říká Eda...prostě běž!
  • Je to super vec. Mam 59 a behaaaam
  • Proč ne?!?Pokud se na to člověk cítí a zdravotní stav dovolí tak klidně.

Běhání a hubnutí

Jak měřit běhání a běžecké intervaly

Než vyběhneš

 

Přehledná tabulka vzdáleností

tabulka_vzdalenosti_prostebez

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení