Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Michaela: 40kg šlo dolů

Michaelu jsem poznal na našem společném výběhu v Ústí nad Labem v roce 2018. Přifrčela na koloběžce a pokud chceš něco udělat s nadváhou, určitě stojí za přečtení. Píše o odhodlání, pohybu a stravě. Tedy přesně o tom co potřebuješ, pokud chceš začít hubnout. 

red_Registruj se

michaela1 

Začalo to před 3 lety 

Jsem máma 10-ti letého kluka a před téměř třemi lety mi tak nějak začalo vadit, že s ním nezvládám jezdit na kole, lyžovat a vůbec dělat věci, co bych s ním dělat chtěla. Ozval se první neduh spojený s vysokou váhou, vysoký tlak a já vnitřně cítila, že stojím na hraně, buď něco změním nebo...... Takže jsem sebrala odvahu a stoupla si na váhu a rozhodla zvednout z gauče.

Prvních 10kg bylo dole a já se cítila skvěle

V začátcích mi hodně pomohl můj bratr - běžec , který mi jako jeden z mála držel palce a trochu i radil. Upravila jsem jídelníček, začala jsem chůzí. Prvních 300km bylo opravdu těžkých, 4x týdně vstát v 5h ráno, obout kecky a jít 5,5km, pak sprcha a šup do pracovního procesu. Na druhou stranu ta pravidelnost a čas být sama se sebou byla něco, co dávalo mému životu další, nový rozměr. Začala jsem si užívat přírodu kolem, to jak se s časem mění. Měla jsem dobrou náladu.

Nová sportovní láska

V červenci 2016 jsem objevila koloběžku, která mě úplně uchvátila a přivedla mi do života úžasné lidi. Po cca roce ježdění, chůze a indiánského běhu jsem na koloběžce ujela na Šumavě své první "kilo" tedy přesně 104km v jednom dni. Zdolala jsem svou první velkou metu.  Koloběžka je mou hlavní sportovní láskou. Pohyb se stal každodenní součástí mě, ale ono to vždy nejde jít a dát si 30km po práci na koloběžce, obzvláště v zimě, takže jsem se před cca rokem v listopadu zase více začala věnovat běhu.

Motivace ve skupině Rozběhni se z chůze

Celkem jsem díky pohybu (chůze, běh, koloběžka)  a úpravě stravy dala dolů 40kg. Dneska uběhnu 5km, ale jsem samouk, neumím se rozcvičit a správně protáhnout. Chci se naučit uběhnout i víc než pětku. Takže když jsem narazila na Rozběhni se z chůze. Rozhodla jsem se přidat a naučit se jak správně běhat a jednou třeba uběhnout 1/2 maraton. Líbi se mi to sdílení úspěchů i toho, že v tom nejsme sami, když vám to úplně nejde. Motivují mě i příběhy a zkušenosti jiných lidí. Jsem ráda, že skupina je pestrá a věřím, že si tu každý najde to své, pokud vážně chce. 

Největší motivace je, ale v nás samých. Rozběhnout se může každý. Nejdůležitější je odhodlání, když už stojíte v teplákách venku, vůle se dostaví. 

IMG_8532