Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Co Ti přinese běhání?

Proč tolik lidí běhá? Potkáváš je skoro všude. Cestou do práce, ve Tvém oblíbeném parku, v lese. Proč běhají ve všední dny, v neděli či dokonce na dovolené. Správná otázka je ale tato: Co by mohl běh přinést tobě?

red_Registruj se

1. S největší pravděpodobností opravdu zhubneš

Pokud vážíš  70 kg  spálíš cca 245 Kalorií za hodinu chůze. Při intenzivní jízdě  na kole cca 420 a 450 kalorií za hodinu běhu. Základem je pomalý kontinuální běh

2. Moc neutratíš  

Žádné měsíční poplatky ve fitku, žádné platby za osobního trenéra. Stačí Ti běžecké boty (třeba i z Lidlu za 590 Kč), vhodné oblečení a chuť vyběhnout. 

3. Běhání Ti dá zdraví 

V první běžecké radě na běžeckém blogu říkám, že běhání je elixír mládí.  Pojďme  to probrat postupně. Běh pomáhá snižovat krevní tlak. Kromě toho, běh udržuje Tvé plíce  v pořádku. Až 50% normálně nevyužitého potenciálu plic se uplatní právě s pravidelným kondičním tréninkem. Kuřáci si tak mohou pomoci obnovit plný dýchací potenciál prostřednictvím běhu. Běh předchází infarktu. Běžci zažívají intenzivní radost a štěstí v průběhu nebo po běhu. Tyto pocity vycházejí z endorfinů, které se Ti uvolňují do organismu. A konečně:  Běh zlepšuje spánek, zažívání, relaxaci a chuť k sexu.

4. Zlepšíš si stravovací návyky

Většina běžců se snaží udržovat vyváženou stravu. Vlastně Tě to běhání naučí. Pokud chceš jít běhat víš, že musíš před během trochu přemýšlet, co sníš. Existuje tisíce návodů a doporučení. Pokud ale běháš cca 2,5 a více hodin týdně, tak nejlepším stravovacím průvodcem bude Tvá zkušenost. Tělo si často samo řekne, co potřebuje. Já vždy říkám (podotýkám zcela subjektivně), že na běhání potřebuji karbohydráty, koláče, vodu, banán a sem tam netučné maso. 

5. Budeš v pohodě

Běh se používá k léčbě klinické deprese a jiných psychických onemocnění. Snižuje psychické napětí a únavu a udržuje člověka duševně čilého. Běh je pro rekreační, ale i kondiční běžce prostředek psychického a fyzického odreagování od stresů dnešního způsobu života. Je to pohodová “jízda” kdy máš možnost poslouchat jen svou muziku, objevovat nová místa (buď ve Tvém okolí nebo na cestách). Já sám žiji přes pět let v Bruselu a opravdu jsem město poznal až v posledních třech letech, kdy jsem si ho nesčetněkrát proběhl. 

Takže: AŤ TI TO BĚHÁ. EDA

Na tomto blogu jsem sem ptal  tisícovky rekreačních běžců. Jen 22% běhá (nebo spíš začíná běhat) kvůli hubnutí. Takže jen o tom to není. Musí v tom být něco více. 

proczacinamebehat

Nikdy jsi neběhal/a? Zkus tréninkový plán, který s tím počítá. 

plan28dnu

10 bodů k hubnutí a běhání. Kompletní video