Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Mirka díky běhu neřeší blbosti

Mirku a Šárku jsem poznal na našem společném výběhu v Ostravě (VLOG). Mirka píše o tom, jak ze Šárkou nejdříve chodily a postupně se rozběhly.

red_Registruj se

36176406_1912974102057610_3354426018600321024_n_1 

Chtěla jsem to zkusit

Mé okolí mě většinou vidí na kole. Jezdím snad celý můj život - od dětství, v létě i do práce (dle počasí od května do zaří). Pokud není sníh i v zimě, ale jen během dne. Občas chodím i na hory atd. Co mne motivovalo k běhu, nebo alespoň  k pokusu o něj? Byl to kamarád, který fotí závody.  Tušila jsem, že je to nad mé síly ale prostě jsem to chtěla  zkusit. Našla jsem si na internetu 9. týdenní plán a bylo rozhodnuto: "Zkusím to také....."  První vyběhnutí byla katastrofa. Šla jsem běhat do parku, aby mě nikdo neviděl, tedy v dobu, kdy děti jsou již ve škole a ještě se nikomu nechce ven. Samozřejmě jsem to neudýchala, ale i za ten kousek, co jsem v ten den měla uběhnout a  udýchat, jsem byla ráda. Chytlo mě to a  říkala jsem, že zítra to zkusím znovu. 

Věděla to jen kamarádka 

Zpočátku jsem se zmínila jen kamarádce, která se také přidala. Běhaly jsme a místy přecházely do indiánského běhu, tak abychom si i pokecaly.  Pak jsem našla Edův kurz Rozběhni se z chůze za 28 dnů  a ukecala jsem kamarádku, že stejně chodíme běhat, ať to  zkusíme. Absolvovaly jsme to spolu i Cooper test.Bylo to mých prvních 12 minut v kuse.

Kurz mě donutil o běhání přemýšlet

Tento kurz mi dal více, než naše běhání jen tak. Začala jsem více uvažovat o dýchání, protahování, trase. Měla jsem z počátku obavy, že jako astmatik, to nedám. Ale dávám,  běhám zatím dle svých možností, tak abych to udýchala. 

Co mi běhání dalo?

Určitě lepší kondici, zlepšilo se mi dýchání a hlavně neřeším blbosti. Abych si vyšetřila čas, tak jsem zapojila  děti do domácích prací. (syn 15let, dcera 11let). Pokud nechtějí, tak jim vyhrožuji, že se mnou půjdou běhat (směje se). Zatím to funguje a se dcera občas připojila. Od pondělí  dokonce spolu začneme trénovat podle plánu 5km na pohodu. Zaregistrovala jsem nás na vánoční běh v Ostravě, a naším se cílem je pohodové uběhnutí. 
 
Mirka
 
Popisky k fotkám:
DM běh Olomouc, Rodinný běh v Praze, Český běh žen v Ostravě, Lysou horu s kamarádkou, kolo s dcerou a jednu ze závodu...tajné foto. Jedna zimní fotka

knizka