Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Šílený a hrdý běžec

Lukáš se přestěhoval z Přerova do Nového Jičína a přišel tak o pravidelné tréninky volejbalu. Díky stěhování začal běhat a běh mu změnil život.
lukas_1

Potřeboval jsem se hýbat

Miloval jsem sportovní aktivity s přáteli - klidně i pětkrát týdně jsem si s nimi zahrál volejbal, občas zašel na tenis nebo na badminton, projeli jsme se na kole. Když jsem se však odstěhoval z rodného města, všechno to skončilo. Nové volejbalové nadšence jsem sice sehnal, ale pro slabou účast se náš tým brzy rozpadnul a badmintonové a tenisové parťáky jsem nenašel. Možná jsem špatně hledal, každopádně i můj volný čas mi přestal dovolovat pravidelné tréninky.
Potřeboval jsem se nějak "hýbat"! Začal jsem si tedy pohrávat s myšlenkou, že bych zkusil běhat. Nechtěl jsem nic ponechat náhodě, a tak jsem nastudoval aspoň některé z 66 Edových běžeckých rad a koupil si jeho příručku.

Začalo mě to bavit

Dělal jsem viditelné pokroky a hlavně - nebylo těžké si pro běhání najít čas. Neměl jsem žádný pevně daný časový rozvrh pro běhání a přiznám se nemám ho dosud. Běhání mě začalo bavit a dokonce i když jsem si poranil vazy v kotníku, jak jinak než při volejbalu, tak jsem pojal pomalé běhání  jako rehabilitaci a moje motivace ještě vzrostla. Zranění se vyléčilo bez jakýchkoliv následků a  k Edovým radám přibyly i jiné běžecké zdroje a ze mě se stal běžecký závislák. Po narození syna Lukáška se volný čas sice smrsknul na minimum, ale nedělá mi problém vstát ráno ve 4 a jít si zaběhat dřív než začne pracovní doba. Třeba při východu slunce. Nebo ještě za tmy s čelovkou. Má to svou romantiku. 

Šneci v běhu

Na sociálních sítích sleduju, jak běhají mí přátelé. Někteří mě inspirují a učím se od nich, ale často mě potěší, když někomu pomůžu nebo inspiruji sám. Nějakou šťastnou shodou náhod jsem se dokonce stal správcem jedné běžecké skupiny Šneci v běhu. V této skupině si nehrajeme na rekordy, stačí "být rychlejší než Tvůj gauč", prostě si to užít, prostě... ...prostě běž!
 
Běh mi úplně změnil život. Funguje jako duševní hygiena a dává mi nadhled a sílu ke zvládání obtížnějších životních situací. Když mě někdo z okolí nazve "šíleným běžcem", nezlobím se. Jsem na to HRDÝ!
 
IMG_8532