Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Šílený a hrdý běžec

Lukáš se přestěhoval z Přerova do Nového Jičína a přišel tak o pravidelné tréninky volejbalu. Díky stěhování začal běhat a běh mu změnil život.
lukas_1

Potřeboval jsem se hýbat

Miloval jsem sportovní aktivity s přáteli - klidně i pětkrát týdně jsem si s nimi zahrál volejbal, občas zašel na tenis nebo na badminton, projeli jsme se na kole. Když jsem se však odstěhoval z rodného města, všechno to skončilo. Nové volejbalové nadšence jsem sice sehnal, ale pro slabou účast se náš tým brzy rozpadnul a badmintonové a tenisové parťáky jsem nenašel. Možná jsem špatně hledal, každopádně i můj volný čas mi přestal dovolovat pravidelné tréninky.
Potřeboval jsem se nějak "hýbat"! Začal jsem si tedy pohrávat s myšlenkou, že bych zkusil běhat. Nechtěl jsem nic ponechat náhodě, a tak jsem nastudoval aspoň některé z 66 Edových běžeckých rad a koupil si jeho příručku.

Začalo mě to bavit

Dělal jsem viditelné pokroky a hlavně - nebylo těžké si pro běhání najít čas. Neměl jsem žádný pevně daný časový rozvrh pro běhání a přiznám se nemám ho dosud. Běhání mě začalo bavit a dokonce i když jsem si poranil vazy v kotníku, jak jinak než při volejbalu, tak jsem pojal pomalé běhání  jako rehabilitaci a moje motivace ještě vzrostla. Zranění se vyléčilo bez jakýchkoliv následků a  k Edovým radám přibyly i jiné běžecké zdroje a ze mě se stal běžecký závislák. Po narození syna Lukáška se volný čas sice smrsknul na minimum, ale nedělá mi problém vstát ráno ve 4 a jít si zaběhat dřív než začne pracovní doba. Třeba při východu slunce. Nebo ještě za tmy s čelovkou. Má to svou romantiku. 

Šneci v běhu

Na sociálních sítích sleduju, jak běhají mí přátelé. Někteří mě inspirují a učím se od nich, ale často mě potěší, když někomu pomůžu nebo inspiruji sám. Nějakou šťastnou shodou náhod jsem se dokonce stal správcem jedné běžecké skupiny Šneci v běhu. V této skupině si nehrajeme na rekordy, stačí "být rychlejší než Tvůj gauč", prostě si to užít, prostě... ...prostě běž!
 
Běh mi úplně změnil život. Funguje jako duševní hygiena a dává mi nadhled a sílu ke zvládání obtížnějších životních situací. Když mě někdo z okolí nazve "šíleným běžcem", nezlobím se. Jsem na to HRDÝ!
 
IMG_8532

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení