>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Alena se nevlezla do šatů a začala běhat

Začínáme běhat z různých důvodů. Alena píše, že začala kvůli šatům a příteli, kterého nazvala BŘUCH VELIKÝ.
IMG_9079

Začalo to v jedné kabince nejmenovaného módního obchodu, kde jsem si zkoušela šaty. Byly moc pěkné a náramně se mi hodily do práce. Jenže pak se tam objevil on BŘUCH VELIKÝ. Můj letitý kámoš. Řekla jsem si koupím si stahovací prádlo a bude to OK. Jenže ono to OK nebylo.
Došlo mi, že ve 40 letech je opravdu brzo na soukání se do stahovacího prádla. Po této historce jsem začala doma lehce cvičit jen s váhou vlastního těla, ale stále to nebylo ono . Leden a únor jsem strávila na snowboardu a tak jsem o běhání ani nepomýšlela. Musím říct, že jsem nikdy pravidelně nesportovala,spíše příležitostně. V zimě to šlo, máme sjezdovku téměř za domem. Ale jak přišlo období bez sněhu, fyzička šla dolů a kila nahoru. Proto jsem 9. března vyběhla na svůj první životní trénink.

Jedno vyběhnutí běžce nedělá

Pamatuji se , že jsem byla na sebe hrozně pyšná, ale zároveň mi něco říkalo že jeden výběh běžce nedělá. Běhání mě neuvěřitelně chytlo a dala jsem na radu kamarádky začala jsem běhání plánovat a řešit tak organizaci času abych trénink stíhala a jídlo abych běhání utáhla. Nejdřív byl cíl vyběhnout 2 x týdně na libovolnou vzdálenost až jsem se dostala na trénink 3-4x týdně na 5-7 km, tedy minimálně 20 km týdně.

Krize jsem jsem postupně překonala

Samozřejmě nastala i krize, kdy to nešlo. Nohy jak z olova, chuť skoro žádná. Hodně mi pomohla příručka Prostě běž, kterou mi půjčila kamarádka Iva. A to byla studnice vědomostí a rad, ze které jsem čerpala a v podstatě do ní nahlížím neustále. Už mám svoji vlastní. V srpnu se to zlomilo a běhalo to zase jako dřív. Začala se mnou občas běhat i dcera a dokonce i moji rodiče ocenili to, že běhám pravidelně.

Radost ze závodů

Šaty to rozhodly aneb proč jsem začala běhat

Největší radost mi udělalo doběhnutí mého prvního veřejného charitativního běhu, nebylo podstatné za kolik kdo zaběhne. Byl to charitativní běh pro nadaci vojáků, hasičů a policistů. Do cíle 5 km závodu jsem dobíhala se slzami v očích jak mě atmosféra dojala. Ale první opravdový závod byl City Cross Run v České Lípě na 7 km. Byla to velká výzva, neboť  7 km byla nejdelší trasa mého tréninku. Na startu se mou nakonec byla jako opora moje sestra Bára a neúprosná trenérka v podobě mé dcery Aničky.

Půlmaraton jako nový cíl

Závod byl  velikým zážitkem a proto jsem se rozhodla, že si v roce 2019 k narozeninám zaběhnu Karlovarský půlmaraton, ke kterému mě vyhecoval táta a  kolegové v práci. Ať to běhá! Alena