Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Moje břicho už dávno nebylo ploché

Petra začala kvůli pěknému břichu

red_Registruj se

Jak jsem začala běhat? Když nad tím přemýšlím, byl to logický sled událostí. O vánocích mi bylo 40. Vánoční období jsme hodně slavili, pili, hodovali. Rána po oslavách byla po každé trošku těžší. Moje břicho už dávno nebylo ploché a po vánocích se mi vůbec jeho tvar nelíbil. Na internetu jsem narazila na odkazy online trenérů a s jedním z nich začala postupně cvičit. Začala jsem se cítit lépe a lépe. Má kondička se zlepšovala každým odcvičeným týdnem. Zároveň jsem v sobě vybudovala pocit, že neodcvičení tréninku je něco, co prostě nejde. 

petra

Cvičit a běhat jsem začala s pomocí internetu

V březnu mi jedna kamarádka sdílela Edův odkaz „66 běžeckých rad“. Klikla jsem. Přečetla Edova doporučení, nechala si posílat denně tréninkový plán „Rozběhni se z chůze za 28 dnů“. 

Nejtěžší bylo se poprvé rozběhnout. 

Ten pocit, že se na Vás lidi na chodníku dívají. Vy si nejste jisti, jestli vůbec umíte běhat. 

Podívala jsem se doleva, doprava, nikdo na chodníku nebyl. Rozběhla jsem se……. a.. ono to šlo. 

Další rozběhnutí šlo lehčeji a lehčeji. Pocit z možnosti, že mne někdo uvidí „běžící“, zmizel a byl postupně nahrazen pocitem opačným. Začalo mne bavit proběhnout kolem lidí s úsměvem a později i s určitou lehkostí v pohybu. Pak mne napadlo: „Co když budu motivovat třeba někoho z nich?“ Při prvních dnech, týdnech, byla jsem hodně zpocená, zadýchaná, ale ten pocit.. by parádní.

Zamilovala jsem si běhání

Dalším mým tréninkem byl Běh na 5 km a Běh 10 km na pohodu.  Zpočátku je pravda, že jsem myslela hodně na čas. Každý svůj trénink jsem si měřila a byla nesvá, když se čas zhoršoval místo zlepšování. Postupně mi pomohlo se na sledování času „vykašlat“  a užít si běhání jako takové. Zařadila jsem sprinty do kopců, dostatečný spánek, pitný režim a  změnila jsem trochu stravu  (rýže, těstoviny). 

Měla jsem cíl

Přihlásila jsem se na letní Run Tour – Olomouc – 10 km. Myšlenka proběhnout Smetanovy Sady, podílet se na charitativní části běhu a „doběhnout“, byla pro mě motivující. 

Jak popsat celý závod? Každý můj běh je pro mne jedinečným příběhem a tenhle byl speciální. První oficiálně měřený čas, první start, úžasná atmosféra. Moc jsem si to užila  a doběhla jsem šťastná. Fotografie jsem rozeslala kamarádkám ze střední. Sklidila jsem pochvalu, které si vážím. Kdo ví,  příští rok možná některá z nich se mnou poběží na  RunTour v Olomouci 

Těším se na můj další Start a… teď už musím… běžet – mám trénink.

Ať Ti to běhá! Petra 

PS: Edo, moc děkuji. Tvůj program je moc dobrá myšlenka a já díky ní začala se svým běháním. Chci také poděkovat všem kteří mě podporovali a mé kamarádce Petře, která  se mnou jela do Olomouce. Moc mi to pomohlo. 

red_Registruj se

Další příběhy

prirucka

 

red_Registruj se