Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Rozřezal jsem boty z Lidlu

Chtěli jste abych je rozřezal. Z čeho je vyrobena podrážka? Co znamenají zkratky materiálu, které uvádí Lidl? 

Složení podrážky

Podle popisku je má podrážka čtyři části. Lidl uvádí stroze: phylon, TPU, TPR, gel

Phylon (čti Fajlon) je ultra lehký měkký materiál, který s bravurou sobě vlastní tlumí veškeré nárazy. Ve své podstatě jde o lehčí a odolnější, lépe tvarovatelnou a dvojitě lisovanou vložku EVA. Nevýhodou oproti EVA je však vyšší cena. Phylon se používá především do mezipodešví a podešví.

TPU je zkratka termoplastický polyuretan. Často se tohoto materiálu vyrábí právě běžecké, turistické, lyžařské a další outdoorové obuv. Z TPU se Vyrábějí také třeba matrace a karimatky.

TPR je zkratka pro termoplastickou gumu tedy vysoce kvalitní syntetického kaučuk. Mezi přednosti TPR patří žáruodolnost a nízká deformace tlakem, jinými slovy se boty méně “ošoupou”.

Edova subjektivní recenze a hodnocení

499 Kč jde v tom běhat? Před 30 lety by to byly asi nejlepší bežecké boty.  Testoval jsem je na dráze, na silnici a v terénu. Podívej se jak dopadl můj subjektivní test nejlevnějších běžeckých bot. 

Běžecký kurz pro začátečníky 

prostebezkurz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení