Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Technika běhu a ruce

Pohyb paží: Plynule podél těla

Držení rukou a pohyb  paží  je při běhání velice důležité a často opomíjené. Pohyb paží má jít plynule podél těla. Ne jen před tělem ani za ním, ale podél. Lokty stahujeme mírně k tělu a dlaně jsou mírně vytočené k sobě. Palec míří vzhůru a prsty jsou volné. Nesvírej ruce v pěst.  Vedle posunu vpřed, paže slouží k udržení rovnováhy. Jinak budeš ruce držet při volném běhu, jinak při prudkém seběhu a jinak při sprintu. 

3 časté chyby

  1. Přetáčení trupu  
  2. Úhel v lokti by měl být přibližně 90 stupňů a jejich pohyb by měl být ze spodu nahoru, nikoli do stran. Ruce by se před tělem neměly pohybovat před pomyslný střed těla. Pohyb by měl směřovat dopředu (a dozadu) po nejkratší ose, jako kyvadlo. Vytáčení ti rozhodí krok a celkově tě bude běh stát více energie a budeš pomalejší. 
  3. Natažené ruce
    Běžec vypadá, že neví co rukama jen se sebou nese. Běh je neefektivní, pomalý a celkově náročnější.   
  4. Křečovitě držená ramena, lokty a/nebo pěsti
  5. Pěsti nesvírej. Pokud budeš mít ruce sevřené pevně v pěst, vyvoláš v těle zbytečné napětí a tvůj pohyb bude křečovitý.

Kam dát klíče, kartu nebo telefon při prvním vyběhnutí?

Podívej na video s jedním starým, ale fungujícím trikem. 

Rozlobený trenér - neběhej s telefonem v ruce

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení