Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Cvik na kyčle po delším běhu a chůzi

Jednoduchý kompenzační cvik ti po doběhu krásně uvolní oblast kyčlí. Pro mě osobně je to jeden z nejpraktičtějších cviků po delším běhu nebo chůzi. Vyzkoušej ho. 

Co jsou kompenzační cvičení obecně?

Kompenzační cvičení ti pomůže zlepšit kondici, snižuje svalové dysbalance (horní a dolní zkřížený syndrom), které vznikají jednosměrným přetěžováním, ať už při sportu (hokej, tenis, ale i běh), či běžných pracovních úkonech – nejčastěji dlouhodobým sezením nebo stáním nebo nesprávnou manipulací s těžkými předměty.

Kompenzační cvičení zahrnuje uvolnění, protažení a posilování přetížených svalových skupin. Jak název napovídá, uvolňovací cvičení pomáhá uvolnit zatuhlé a méně pohyblivé klouby a svaly s tendencí ke zkracování – nejčastěji:

  • Hluboké šíjové svaly, horní část trapézového svalu, zdvihač lopatek, velký a malý prsní sval, vzpřimovač trupu;
  • čtyřhranný sval bederní;
  • adduktory, ohybače kyčle a kolenního kloubu;
  • lýtkový sval.

Ideální je lehký strečink, kdy se snažíš rozsah kloubů zvýšit – rozsah pohybu prováděj jen takový, aby nebyl bolestivý. Uvolnění můžeš provádět i pomocí rolování na válci nebo tenisovým míčkem.

Cílem protažení je protáhnout sval v celé jeho délce – jde o tzv. kontrolovaný strečink. V krajní poloze se vždycky snaž setrvat po několik nádechů (alespoň 4 až 6).

Další protahovací cviky: Lýtka, stehna 

7 chyb po doběhu

 Bolí tě kolena při běhu? Zkus tento cvik!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení