>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Nejrychlejší boty ve Valencii

Půlmaraton pod hodinu (57:32) je pro nás smrtelníky něco neuvěřitelného. A teď si představ, že zaběhneš lepší čas, než je světový rekord a skončíš v závodě na bramborovém 4. místě. Takový byl závod běžeckých elit ve Valencii. Reálným vítězem jsou ale boty Adidas.

Adidas zvítězil nad Nike 3 ku 1

Adidas je určitě zpět a udělal to ve velkém stylu. Celkově 3 ku 1 v celkovém počtu vítězství.  3 pro adidas o 1 pro Nike. Boty Adidas vyhráli mužský a ženský maraton ale i půlmaraton mužů. Zatímco Nike zvítězila v ženském půlmaratonu. Nejpozoruhodnějším vítězstvím bylo vítězství Kibiwotta Kandieho s Adidas Adizero Adios Pro, který překonal světový rekord mužů v půlmaratonu ve Valencii se časem 57:32 a překonal tak světový rekord o půl minuty. Závod se zapíše do dějin velkými písmeny, protože  4  běžci v tomto závodě překonali cílovou čáru pod světovým rekordem, který na této trati doposud držel  Geoffrey Kamworor (58:01).

Vítězné obutí světových rekordmanů

Podíváme-li se na obutí, se kterými doběhli nejlepší běžci ve Valencii roce 2020, vidíme, že i tady Adidas  předběhl Nike. Na druhém místě v půlmaratonu skončil  Jacob Kiplimo (57:37), který běžel s Nike Air Zoom Alphafly NEXT%, třetí místo vybojoval současný držitel světového rekordu 10k Rhonex Kipruto (57:49) v Adidas. Bramborové 4. místo připadlo Nike, konkrétně Alexanderovi  Mutisovi  (57:59).

V ženském půlmaratonu celkově vyhrál Nike. Vítězkou se stala Etiopčanka Genzebe Dibaba. Doběhla v čase 1,05: 16.

Adidas Adizero Adios

Adidasu trvalo poměrně dlouho než se postavil Nike na střední a dlouhé vzdálenosti. Příchod Adidas Adizero Adios Pro a jeho 5-deskového uhlíkového systému pohánějícího každý z prstů chodidla to funguje. A to nemluvím o tom, že tyto boty jsou trochu levnější než u konkurenční Nike.

V upoutávce na BOTY ADIZERO ADIOS PRO výrobce uvádí:

"Zapomeň na to, co víš o modelu ADIZERO ADIOS. Rozhodli jsme se zcela přepracovat boty, ve kterých běžci lámali světové rekordy. Ve spolupráci s nejrychlejšími běžci, jako je Joyciline Jepkosgei a Rhonex Kipruto, jsme dosáhli ještě lepší flexibility, návratnosti energie, snížení hmotnosti a geometrie. Výsledkem je běžecká obuv s nejlepší optimalizací běhu pro rychlý běh na dlouhé vzdálenosti. Představujeme ADIZERO ADIOS PRO. Tyto boty nejsou rychlé. Jsou nejrychlejší."