Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Nejrychlejší boty ve Valencii

Půlmaraton pod hodinu (57:32) je pro nás smrtelníky něco neuvěřitelného. A teď si představ, že zaběhneš lepší čas, než je světový rekord a skončíš v závodě na bramborovém 4. místě. Takový byl závod běžeckých elit ve Valencii. Reálným vítězem jsou ale boty Adidas. 

Adidas zvítězil nad Nike 3 ku 1

Adidas je určitě zpět a udělal to ve velkém stylu. Celkově 3 ku 1 v celkovém počtu vítězství.  3 pro adidas o 1 pro Nike. Boty Adidas vyhráli mužský a ženský maraton ale i půlmaraton mužů. Zatímco Nike zvítězila v ženském půlmaratonu. Nejpozoruhodnějším vítězstvím bylo vítězství Kibiwotta Kandieho s Adidas Adizero Adios Pro, který překonal světový rekord mužů v půlmaratonu ve Valencii se časem 57:32 a překonal tak světový rekord o půl minuty. Závod se zapíše do dějin velkými písmeny, protože  4  běžci v tomto závodě překonali cílovou čáru pod světovým rekordem, který na této trati doposud držel  Geoffrey Kamworor (58:01).

Vítězné obutí světových rekordmanů

Podíváme-li se na obutí, se kterými doběhli nejlepší běžci ve Valencii roce 2020, vidíme, že i tady Adidas  předběhl Nike. Na druhém místě v půlmaratonu skončil  Jacob Kiplimo (57:37), který běžel s Nike Air Zoom Alphafly NEXT%, třetí místo vybojoval současný držitel světového rekordu 10k Rhonex Kipruto (57:49) v Adidas. Bramborové 4. místo připadlo Nike, konkrétně Alexanderovi  Mutisovi  (57:59).

V ženském půlmaratonu celkově vyhrál Nike. Vítězkou se stala Etiopčanka Genzebe Dibaba. Doběhla v čase 1,05: 16.

Adidas Adizero Adios

Adidasu trvalo poměrně dlouho než se postavil Nike na střední a dlouhé vzdálenosti. Příchod Adidas Adizero Adios Pro a jeho 5-deskového uhlíkového systému pohánějícího každý z prstů chodidla to funguje. A to nemluvím o tom, že tyto boty jsou trochu levnější než u konkurenční Nike.  

V upoutávce na BOTY ADIZERO ADIOS PRO výrobce uvádí:  

"Zapomeň na to, co víš o modelu ADIZERO ADIOS. Rozhodli jsme se zcela přepracovat boty, ve kterých běžci lámali světové rekordy. Ve spolupráci s nejrychlejšími běžci, jako je Joyciline Jepkosgei a Rhonex Kipruto, jsme dosáhli ještě lepší flexibility, návratnosti energie, snížení hmotnosti a geometrie. Výsledkem je běžecká obuv s nejlepší optimalizací běhu pro rychlý běh na dlouhé vzdálenosti. Představujeme ADIZERO ADIOS PRO. Tyto boty nejsou rychlé. Jsou nejrychlejší." 

boty_adios

Jak běžet první půlmaraton

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení