Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Půlmaraton za 12 týdnů na pohodu

Tento plán je určen pro ty, kteří už trochu běhají a přemýšlí, že by si zkusili zaběhnout delší závod. Půlmaraton se běží na vzdálenost (21,0975 m), kterou by měl uběhnout každý. Je to ale závod, který si už vyžaduje přípravu. Hlavně proto aby ses netrápil/a a závod si užil/a.

Tento plán na "pohodu" potřebuje především čas, aby si tvé tělo  P O S T U P N Ě  zvyklo na delší zátěž. A stačí, když půjdeš běhat "jen" třikrát týdně (celkem cca 25-30km), ale těch týdnů můsí být alespoň 6. Dny si můžeš přeskládat podle sebe, ale tak aby mezi nimi byl den volna. Jednou týdně potom poběžíš long run a několikrát si zaběhneš tempa.  Tréninkový plán obsahuje dva 12 min. testy, které by Ti měly ukázat Tvé zlepšení.

Pohodový čas, který je v tabulce 7:15 min/km si uprav podle sebe. 

Jak běžet první půlmaraton

Běžíš první půlmaraton? Máš z něho respekt? Proběhněme si spolu jeden půlmaraton na pohodu a při něm Ti spolu s dalšími zkušenými běžci řeknu jak a proč trénovat. Jak trénovat týden před startem. Co jíst a co si vzít na sebe.

Příběhy Prostě běž!

Běžíš už za týden?

Toto je závěrečná poznámka pro ty, kteří na poslední chvíli, bez tréninku hledají na internetu rady:  Zapomeň na trénink. Půlmaraton je vzdálenost, kterou by měl zdravý člověk bez větší nadváhy bez problému ujít, když k tomu popoběhneš, tak to s největší pravděpodobností dáš. Ale bude to zřejmě bolet. Při závodě, tak i pár dnů po něm. Po 7, 10, 15 km tě to postupně přestane bavit a budeš se trápit. A nepočítám s možností zranění, která je u těch netrénovaných mnohonásobně vetší. Doporučuji se přehlásit na jiný závod a  alespoň 6 týdnů trénovat.

Prostě běháme a pomáháme

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení