Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Půlmaraton za 12 týdnů na pohodu

Tento plán je určen pro ty, kteří už trochu běhají a přemýšlí, že by si zkusili zaběhnout delší závod. Půlmaraton se běží na vzdálenost (21,0975 m), kterou by měl uběhnout každý. Je to ale závod, který si už vyžaduje přípravu. Hlavně proto aby ses netrápil/a a závod si užil/a.

Plán pro inspiraci 

Tento plán na "pohodu" potřebuje především čas, aby si tvé tělo  P O S T U P N Ě  zvyklo na delší zátěž. A stačí, když půjdeš běhat "jen" třikrát týdně (celkem cca 25-30km), ale těch týdnů můsí být alespoň 6. Dny si můžeš přeskládat podle sebe, ale tak aby mezi nimi byl den volna. Jednou týdně potom poběžíš long run a několikrát si zaběhneš tempa.  Tréninkový plán obsahuje dva 12 min. testy, které by Ti měly ukázat Tvé zlepšení.

Pohodový čas, který je v tabulce 7:15 min/km si uprav podle sebe. 

Jak běžet první půlmaraton

Běžíš první půlmaraton? Máš z něho respekt? Proběhněme si spolu jeden půlmaraton na pohodu a při něm Ti spolu s dalšími zkušenými běžci řeknu jak a proč trénovat. Jak trénovat týden před startem. Co jíst a co si vzít na sebe.

Příběhy Prostě běž!

Běžíš už za týden?

Toto je závěrečná poznámka pro ty, kteří na poslední chvíli, bez tréninku hledají na internetu rady:  Zapomeň na trénink. Půlmaraton je vzdálenost, kterou by měl zdravý člověk bez větší nadváhy bez problému ujít, když k tomu popoběhneš, tak to s největší pravděpodobností dáš. Ale bude to zřejmě bolet. Při závodě, tak i pár dnů po něm. Po 7, 10, 15 km tě to postupně přestane bavit a budeš se trápit. A nepočítám s možností zranění, která je u těch netrénovaných mnohonásobně vetší. Doporučuji se přehlásit na jiný závod a  alespoň 6 týdnů trénovat.

Prostě běháme a pomáháme