Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Cvičení: Co ti přinese?

Běžci často cvičení podceňují, chtěli by jen běhat, běhat a běhat. Jenže tělo je potřeba brát jako celek a zaměřit se i na ty partie (a možná o to více), které při běhu zůstávají opomíjeny – jako je vrchní část těla a v dnešní době hodně populární „core“ neboli střed těla.

Silný a funkční core při běhu chrání páteř, pohyb bude díky němu efektivnější a jednodušší.

Nezapomínej ani na posílení paží, které ti při běhu rovněž pomáhají. Jejich síla a dynamika tě posouvá kupředu, umožňují koordinovanější pohyb a běh zlehčují.

Pokud se na to podíváme ze strany dlouhodobého progresu – do určité doby se běžec bude zrychlovat i bez cvičení. Je to přirozené, běh je pro tělo něco nového, a tak se neustále adaptuje a sílí. Jenže po čase přijde stopka a najednou pokrok přestane být tak velký, nebo se dokonce zastaví. Silný sval = efektivnější sval, který ti umožní vyšší rychlost, výdrž, sílu, dynamiku a posune tvé výsledky zcela jiným směrem.

Pokračuj dál: Běhat, nebo cvičit

Navíc je cvičení důležitým faktorem, jak předejít svalovým dysbalancím nebo je alespoň eliminovat. Vyhneš se tak budoucím zdravotním problémům, které by nastaly, pokud jednu partii dlouhodobě přetěžuješ bez patřičné kompenzace.

Běháním můžeš pár kilo shodit, ale posilováním tělo modeluješ.