>>4437<< Klikni TADY

Lepší je běhat a k tomu cvičit. Běháním můžeš pár kilo shodit, ale posilováním ho modeluješ. Proč je dobré běhání proložit pravidelným cvičením a posilováním?
Běžci často cvičení podceňují, chtěli by jen běhat, běhat a běhat. Jenže tělo je potřeba brát jako celek a zaměřit se i na ty partie (a možná o to více), které při běhu zůstávají opomíjeny – jako je vrchní část těla a v dnešní době hodně populární „core“, neboli střed těla. Silný a funkční střed těla při běhu chrání páteř, tvůj pohyb bude efektivnější a jednodušší.
Nezapomínej ani na posílení paží, které ti při běhu rovněž pomáhají. Jejich síla a dynamika tě posouvá kupředu, umožňují koordinovanější pohyb a běh zlehčují.
Zjednodušeně lze říci, že když přidáš k běhu posilování tak zrychlíš. Na začátku se jako začátečník a třeba jako účastník kurzu Rozběhni se z chůze za 28 dnů budeš zrychlovat i bez cvičení. Je to přirozené, běh je pro tělo něco nového, a tak se neustále adaptuje a sílí. Jenže po čase přijde stopka a najednou pokrok přestane být tak velký nebo se dokonce zastaví.
Platí rovnítko: Silný sval = efektivnější sval, který ti umožní vyšší rychlost, výdrž, sílu, dynamiku a posune tvé výsledky zcela jiným směrem.
A pak je tady tady zdraví. Cvičení ti pomůže předejít svalovým disbalancím nebo je alespoň eliminovat. Vyhneš se tak budoucím zdravotním problémům, které by nastaly, pokud jednu partii dlouhodobě přetěžuješ bez patřičné kompenzace.
Sedm je moc, jednou je málo a já často říkám, že 2x týdně běhat nestačí. Jak to tedy je?
Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.
Děkujeme za pochopení.