Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

TZ: Pět tisíc nadšenců se v dubnu rozběhne z chůze

TISKOVÁ ZPRÁVA - PROSTĚ BĚŽ

Praha, 24. 3. 2022

 

Pět tisíc nadšenců se v dubnu rozběhne z chůze

Začít může každý. Kdykoliv a kdekoliv. To je heslo kurzu s názvem Rozběhni se z chůze za 28 dní, který už poosmé odstartuje v pondělí 28. března a jenž tradičně zvedá z gauče tisíce zájemců. Kurz, který je zdarma, pořádá běžecký klub Prostě běž! pod záštitou NN Životní pojišťovny.

foto3 

Shodit přebytečné kilogramy a vyčistit si hlavu od každodenních starostí. To jsou nejčastější důvody, které lidi nutí vyběhnout. Jenže ne každý ví, jak se do toho pustit správně a potřebuje odbornou podporu. Nebo zabředne mezi věčné začátečníky, kteří se ne a ne posunout. Nejen pro ně tu je běžecký kurz Rozběhni se z chůze za 28 dní z dílny běžeckého klubu Prostě běž! Oblíbeného běžce a motivátora Edy Kožušníka, který odstartuje již příští pondělí 28. března.

„Zhubneš, neutratíš, zlepšíš své zdraví i stravovací návyky, zapadneš do báječné komunity a prostě se budeš cítit v pohodě,“ láká zájemce Eda Kožušník, tvůrce projektu, kterým během 7 let prošlo více než 30 tisíc zájemců a většina z nich si pochvaluje změnu a zkvalitnění svého života.

„Běh mi změnil život, stal se jeho neoddělitelnou náplní. Přináší mi radost, trpělivost a svobodu. Poznala jsem úžasné běžecké parťáky a také životního partnera,“ pochvaluje si jedna z účastnic Jitka Hofmanová a její přítel Martin dodává: „Běh mi pomohl najít sama sebe.“

Největší zájem o rozběhnutí se je tradičně z hlavního města, následovaného Libereckým krajem.

Běžečtí nadšenci si mohou stáhnout tréninkový plán, každý den jim dorazí e-mail s podrobnými vysvětlivkami, k tomu získají krátká instruktážní videa napříč běžeckou tématikou, živé přenosy s radami a doporučeními zkušeného běžce Edy Kožušníka a bezbřehou podporu uzavřené skupiny na Facebooku. To vše je díky podpoře a partnerství NN Životní pojišťovny zcela zdarma. Poslední den kurzu zájemci absolvují Cooperův test – běh na 12 minut. Poté se mohou rozhodnout, zda naváží plánem na zdolání prvních pěti kilometrů a následně dvojnásobné vzdálenosti.

foto2 

Kurz Rozběhni se z chůze za 28 dní se koná třikrát do roka a dle měsíce, v němž startuje, se účastníci přezdívají. Nyní se tedy stanou tzv. ‚Dubňáčky.’ Registrace je možná na bit.ly/behani_zdarma nebo na prostebez.cz.