Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

TZ: Pět tisíc nadšenců se v dubnu rozběhne z chůze

TISKOVÁ ZPRÁVA - PROSTĚ BĚŽ

Praha, 24. 3. 2022

 

Pět tisíc nadšenců se v dubnu rozběhne z chůze

Začít může každý. Kdykoliv a kdekoliv. To je heslo kurzu s názvem Rozběhni se z chůze za 28 dní, který už poosmé odstartuje v pondělí 28. března a jenž tradičně zvedá z gauče tisíce zájemců. Kurz, který je zdarma, pořádá běžecký klub Prostě běž! pod záštitou NN Životní pojišťovny.

foto3 

Shodit přebytečné kilogramy a vyčistit si hlavu od každodenních starostí. To jsou nejčastější důvody, které lidi nutí vyběhnout. Jenže ne každý ví, jak se do toho pustit správně a potřebuje odbornou podporu. Nebo zabředne mezi věčné začátečníky, kteří se ne a ne posunout. Nejen pro ně tu je běžecký kurz Rozběhni se z chůze za 28 dní z dílny běžeckého klubu Prostě běž! Oblíbeného běžce a motivátora Edy Kožušníka, který odstartuje již příští pondělí 28. března.

„Zhubneš, neutratíš, zlepšíš své zdraví i stravovací návyky, zapadneš do báječné komunity a prostě se budeš cítit v pohodě,“ láká zájemce Eda Kožušník, tvůrce projektu, kterým během 7 let prošlo více než 30 tisíc zájemců a většina z nich si pochvaluje změnu a zkvalitnění svého života.

„Běh mi změnil život, stal se jeho neoddělitelnou náplní. Přináší mi radost, trpělivost a svobodu. Poznala jsem úžasné běžecké parťáky a také životního partnera,“ pochvaluje si jedna z účastnic Jitka Hofmanová a její přítel Martin dodává: „Běh mi pomohl najít sama sebe.“

Největší zájem o rozběhnutí se je tradičně z hlavního města, následovaného Libereckým krajem.

Běžečtí nadšenci si mohou stáhnout tréninkový plán, každý den jim dorazí e-mail s podrobnými vysvětlivkami, k tomu získají krátká instruktážní videa napříč běžeckou tématikou, živé přenosy s radami a doporučeními zkušeného běžce Edy Kožušníka a bezbřehou podporu uzavřené skupiny na Facebooku. To vše je díky podpoře a partnerství NN Životní pojišťovny zcela zdarma. Poslední den kurzu zájemci absolvují Cooperův test – běh na 12 minut. Poté se mohou rozhodnout, zda naváží plánem na zdolání prvních pěti kilometrů a následně dvojnásobné vzdálenosti.

foto2 

Kurz Rozběhni se z chůze za 28 dní se koná třikrát do roka a dle měsíce, v němž startuje, se účastníci přezdívají. Nyní se tedy stanou tzv. ‚Dubňáčky.’ Registrace je možná na bit.ly/behani_zdarma nebo na prostebez.cz.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení