Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

VltavaRun bude letos divným závodem?

Často teď ve videích říkám: "Divný to koronavirus rok".  V mém případě to platí i pro letošní VltavaRun. Chystal jsem se běžet s týmem Adventního běhání a fakt jsem se těšil. Měl jsem koupenou letenku do Prahy, ale Belgie kde částečně bydlím ve středu 10 dnů před startem označila Česko jako červenou zemi. Pokud bych na VltavaRun odletěl, tak bych musel potom na 14 dní do karantény. Virus nevirus. Takže zdravím Advenťáky a věřím, že to na konec i bez mě dají. Dají to i ostatní? To je to totiž velká otázka. 

Otázka za milión: Poběžíš VltavaRun? 

Na chatu běhu čteme, že odpadají další běžci, kteří byli poslání do karantény. Odpadají také běžci ze Slovenska. Snažil jsem už v pondělí kontaktovat pořadatele s touto otázkou:  "Poběží se tento víkend VltavaRun? Pokud ano, kolik běžců poběží a jaké jsou zdravotní a bezpečnostní opatření?" I přes urgence jsem zatím nedostal odpovědi, ale tím, že včera byla zveřejněna startovka, tak předpokládám, že se poběží a co se týče zdravotních opatření, tak ty jsou na webu organizátora už léta. 

Video z normálního roku 2018 

Minimálně jeden běžec po/běží

Je to tak, letošní ročník je výjimečný a v mnohém bude výjimečný i pro Přemysl Vida, který jako historicky první závodník poběží celý Vltava Run sám. Odstartoval ze Zadova už v úterý.