Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Zdravotní přínos 30 min. běhu

Víš co se děje v tvém těle, když budeš běhat 30. min. každý den? Americké zdravotní centrum Klinika Cleveland zpracovala a zveřejnila studii, která podrobně vysvětluje co se děje v těle, když budeš chodit běhat každý den 30 min. Výsledky byly zveřejněny v Medical Daily s tím, že běhání pozitivně působí nejenom na naše naše nohy, srdíčko nebo plíce, ale pravidelné běhání pomáhá udržovat správnou hladinu cukru v krvi oddalovat řídnutí kostní tkáně, zpomalovat Osteoporózu a jsou tady i další pozitiva.

Mozek

Běh zvyšuje zvyšuje průtok krve a snižuje pravděpodobnost mrtvice.  Zlepšuje paměť a schopnost myšlení. Zpomaluje a oddaluje stárnutí mozku. Pomáhá také chránit před Alzheimerovou nemocí. 

Pleť a pokožka

Jak bylo řečeno. Běhání zlepšuje krevní oběh, což vede k čistší a zdravější pokožce. Navíc dochází k pocení, které pomáhá termoregulaci a čištění pokožky samotný pot obsahuje antimikrobiální peptid dermicidin, který pomáhá tělu bojovat proti bakteriím a infekcím. 

Svalstvo

Pravidelný běh zvyšuje se přísun kyslíku do svalů, což umožňuje svalům pracovat více a v průběhu času je přizpůsobí se zvýšené zátěži. Takže budeš rychlejší a silnější i jiné běžné denní aktivity pro tebe budou snažší.

Slinivka

Slinivka je orgán, který pomáhá přeměňovat jídlo, na energii a zároveň pomáhá při trávení. Pravidelný běh  pomáhá zlepšit kontrolu hladiny cukru v krvi, snižuje stres  tomto životně důležitém orgánu a snižuje riziko  cukrovky 2. typu.

Plíce

Pravidelným během se zlepšuje efektivita dýchání a při správném dýchání vede ke snížení únavy při běžné činnosti ale řešení dušnosti u chronických plicních problémů. Podívej se na rychlé krátké video jak správně dýchat při běhu tady nahoře.

Tělesná hmotnost

Tady to není žádná novinka, ale musím to říct. Pravidelný běh spaluje kalorie a pomáhá nám tak udržovat optimální hmotnost.

Sexuální aktivity

Je to tak. Beh rozhodně přispívá lepší sexualitě. U můžu pomáhá řešit problém erekce u žen vede k lepšímu vzrušení a celkovou sexuální pohodu.

Kosti a klouby

Je velkým mýtem, že běhání škodí kloubům. Je to přesně obráceně. Pravidelný pohyb kloubům rozhodně prospívá. Díky němu se zlepšuje flexibilita a elasticita kloubního pouzdra, zpevňují se okolní svaly a vazy, kloub je stabilnější a odolnější.  

Radost, nálada, pohoda a štěstí

Když běžíš tak uvolňuješ endorfiny. Hormon štěstí. Proto říkám, že běháme pro radost.

Úzkost a deprese 

Vedle zmíněných endorfinů dostaneš při běhu i dávku serotoninu a dopaminu. Tedy látek  které fungují proti špatné náladě, úzkosti a stresu. 

Spánek

Tady platí: Běž běhat a budeš spát jako  mimino. Pravidelné  běhání ti pomůže  rychleji  usínat a podpoří takzvaný REM spánek.

Energie

Ano, po doběhu se člověk cítí doslova  úžasně. Pravidelný 30 min. běh denně ti vedle dávky endorfinů dodá doslova trvalou energii pro celý daný den. Zvládneš toho více budeš zdravější a šťastnější?
 
Tak co?  Potvrdíš řečené? Nebo máš výhrady? Napiš dolů pod video co přináší tobě pravidelné běhání? Budu také rád, když toto video pošleš přátelům, kteří stále váhají s tím že by začali běhat. Je to přece tak jednoduché. Prostě běž!