Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Franta: 38 roků 114 kg

Je nádherné pozorovat, jak běhání mění konkrétní osoby, jak jim pomáhá překonat osobní problémy, jak získávají nové přátele a nové životní impulzy. Frantův běžecký příběh začal v roce 2019 v kurzu Rozběhni se z chůze za 28 dnů. Já se  o něm začal postupně dozvídat až po několika měsících. Vždy čas od času jsem dostal od Franty  email, kde mě informoval o jeho zlepšování. Tady autentický popis jeho běžeckého vývoje. Franto: Velká gratulace, ať Ti to běhá! #prostebez Eda  

red_Registruj se

Frantův komentář k videu Jak začít běhat s nadváhou

Mám to za sebou, v prosinci 2018 jsem vlezl na váhu a zjistil jsem s hrůzou, že mám ve 38 letech 114 kg na 183 cm výšky, tak jsem od 1.1.2019 začal běhat (spíš kombinace chůze a běhu a dlouhých pěších tras). Edův projekt ROZBĚHNI SE Z CHŮZE mě naprosto pohltil, a teď po roce a půl jsem na 85 kilech, s Edou jsem už dlouhou dobu v kontaktu a průběžně ho informuji o svých výsledcích a zlepšeních. Začátky byly strašně těžký a mockrát jsem to chtěl vzdát, ale naštěstí jsem "bejk" a nevzdal jsem to.

Dneska po roce a půl mam o 30 kilo méně, desítku běhám s průměrem 4:40 min na kilometr, tratě kolem 20 km běhám kolem 5:20 na kilometr. Nejdelší výklus byl teď v dubnu a to jsem na jeden zátah bez přechodu do chůze běžel 31 km za 3:30 hod.

Jen za rok 2019 jsem nachodil a naběhal skoro 4000 km (v rámci měřené aktivity to nemám přesně rozdělené). Teď už si troufám říct, že i když jsem jen hobík, tak už nějaké zkušenosti mám a už se soustředím spíš na techniku běhu - odraz, dopad, práci rukou a dýchání. A teď naposledy jsem s Edou konzultoval objemové kilometry v pomalém tempu a snažím se teď co nejvíc nabíhat tyhle objemové kilometry, které si moc a moc užívám. Už vím, jaké jsem dělal chyby a co mě nejvíc odrazovalo-porovnávání mých časů s ostatními. Upravil jsem jídelníček, víc řeším co a kdy jím a přidal jsem kolo. Díky Edově projektu jsem letos dal 94 km zrušeného pochodu Praha-Prčice za 5:33 hodin. Celý Edův projekt má určitě smysl a hodně lidem může změnit život. Naběhám teď týdně minimálně 50 km. Prostě už běh potřebuji. Ať vám to všem běhá. 

Toto napsal Franta po prvních 1000 km 

Edo, vůbec netušíš, jak mi Tvůj projekt "Prostě běž" strašně změnil život! Už loni od léta jsem začal "popobíhat", začal jsem víc chodit, začal jsem víc řešit co a kdy jim a hlavně jsem zjistil, že běhání není tak časově náročný, jak jsem si myslel. Dvojnásob platí:" Buď máš výmluvy, nebo výsledky", nic mezi tím! Od Vánoc mám krokoměr s GPS a záznamem tras, dal jsem si předsevzetí 300 km měsíčně za každou cenu-leden i únor padlo 300, březen už 342 a za prvních 7 dubnových dnů už mám naběháno 85 km (bohužel je v tom i běžná denní chůze, to ještě neumím úplně 100% oddělit, ačkoliv přehled víceméně mám). Ještě jednou děkuju. Po 20 letech u PČR jsem už začínal být vyhořelý a potřeboval jsem změnu a běhání je přesně to, co jsem potřeboval.

Vedlejší efekt, je ten, že jsem měl přes Vánoce nějakých 112-114 kg a teď mam necelých 102. Tak se měj a ať Ti to běhá, Franta