Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Pavla: Opravdu jsem zhubla

Příběh Pavly je bezesporu motivační. Určitě si ho přečti. Sama říká, že se v životě řídí 3 hesly: Život není kniha, která se dá číst podruhé. Prostě běž. Hlavně se z toho neposrat.

Rozběhni se z chůze za 28 dnů - kurz zdarma

IMG_9323 

Ahoj Edo, patřím k dubňáčkům 2019 a chtěla bych ti napsat svůj příběh jako motivaci pro nesportovce, kteří jako já loni v dubnu přemýšlí o tom že by třeba poprvé vyběhli.

Běh pro mě bylo sprosté slovo

Já od svých 11ti let mám nevyléčitelnou autoimunitní nemoc, která mě vlastně osvobodila od tělocviku ve škole a tím pádem tak nějak od všech sportů celkově. Jediné co mě vždy bavilo bylo plavání. Ale kvůli nemoci jsem tomu moc nedala. Jakýkoli sport byl pro mě tabu a běh bylo nejsprostější slovo ze všech.

Crohnova choroba

V mých 20letech se k této nemoci přidala další nevyléčitelná autoimunitní nemoc a to Crohnova choroba. Takže jestli jsem se do té doby a sport alespoň trochu snažila tak teď už to nešlo. V průběhu let jsem podstoupila spoustu operací a přišla o celé tlusté střevo. Před třemi lety při další komplikované operaci mi byla zavedena trvalá ileostomie. Když jsem si po dvou letech na jak já říkám "kouzelný měšec" zvykla, hlavně psychicky, řekla jsem si že život jde dál a musím něco dělat. A taky jsem chtěla zhubnout kila nabraná díky nemoci. A to byla velká motivace. Vlastně ta hlavní.

Rozběhni se z chůze za 28 dnů duben 2019

Úplnou náhodou jsem při klikání na články na facebooku narazila na dubnový kurz Rozběhni se z chůze za 28 dnů. Přemýšlela jsem dlouho zda to zkusit. Ale pak jsem si řekla proč ne, vzdát to můžeš vždycky. První běh - tedy vlastně běh, chůze, běh, chůze nebylo takový peklo jak jsem si původně myslela. Bylo to těžký, už jen proto že tady u nás na vesnici je to samý kopec. Ale zvládla jsem to. A skupina běžců a běžkyň na facebooku mě táhla stále dopředu. A vypadalo to že moje tělo se s během nějak začíná ztotožňovat. Neustále jsem četla  rady  a taky  zkušenosti běžců ve skupině a snažila jsem se jít běhat jak jen to šlo. I když můj plán v hlavě byl jiný než pak ve skutečnosti. Úspěšně jsem zaběhla Cooper test a řekla si. Pokračuj dál. Vždyť ono tě to docela baví.

Další plány s Edou

Už v průběhu prvního kurzu mi nedělalo problém uběhnout 3km. A tak jsem pokračovala dál. Ze tří kilometrů na pět. Běh se stal naprostou součástí mého života. Kdyby mi před rokem někdo řekl, že já budu běhat tak si budu ťukat na čelo a smát se z plných plic. Dnes si ale neumím svůj týden bez běhu představit. Běhám po místních lesích 3, 5 i 10km v dešti, blátě, sněhu, vichru, vedra i slunečna, někdy s lehkostí a někdy hůř, ale když mám třeba chřipku a nemůžu vyběhnout jsem jak na trní a přemýšlím, jak to udělat už abych mohla vyběhnout. Mám neuvěřitelnou podporu od svého miláčka, který mě vždy odveze někam do lesa či do vedlejší vesnice a čeká, že zabloudím a já mu vždycky přiběhnu domu jako věrný pes. 

pavla

Co mi běh dal?

  • Opravdu jsem zhubla nadbytečná kila a upravila se mi postava. Ještě úplně ne, jak bych si přála, ale k mé velké spokojenosti. Samozřejmě to jde ruku v ruce se změnou stravování.
  • Jsem sebevědomější. Zvládnu i věci o kterých jsem si původně myslela, že jsou nad mé síly.
  • Čistá hlava a čerstvý vzduch.  Hrozně si užívám okolní přírodu a vždycky mám obrovskou radost, když se mi povede zrychlit, nebo uběhnout více kilometrů.

Zkušenosti a plány do budoucna

Většinou kašlu na čas a prostě běžím. Ale někdy mě to popadne a zkouším běžet co to dá. Od dubna do ledna jsem uběhla 382 km. Jsem moc spokojená. Závod jsem stihla jen jeden a to Charitativní běh pro vojenský fond v Chrudimi. A v poslední době jsem si to stihla vynahradit a uběhnout čtyři virtuální závody, když to teď v těch zvláštních Corona časech nejde jinak. Virtuální běh My tě porazíme s prostě běž, Virtuální Velikonoční běh pro plicní ventilátor, My tě vyšupeme s prostě běž, virtuální běh s run magazinem, Virtual charity run s Milada Tour a ještě v dubnu Nymburský čtvrtmaraton virtuální.

Původně jsem přihlášena na Nymburský půlmaraton na který se těším za rok. To je moje velká motivace a velký cíl. Taky bych tenhle rok, chtěla uběhnout více km za rok a další můj velký cíl je dát 5km pod 30minut nebo alespoň za 30minut. :)

Prostě to zkus!

Svým příběhem bych chtěla motivovat všechny, kdo mají nějaký zdravotní handicap jako já. Když já můžu běhat s "kouzelným měšcem",  tak ty taky. Moc nepřemýšlej a prostě poprvé vyběhni. Běh ti nic nezakazuje ani nepřikazuje. Běh tě má rád takového  jaký jsi. Nakonec se proběháš k tomu, že ti bude běh chybět.

Tobě Edo moc děkuji že jsi mě k běhu přivedl. Budu moc ráda, když můj příběh pomůže.

Pavla Horáčková, Včelákov

Srpnový dovětek 2020

Ahoj Edo, 

Chtěla bych ten můj příběh doplnit o to, že jsem díky tvému plánu na půlmaraton minulý týden úspěšně pokořila svůj první půlmaraton. A teď už jsem si jistá, že dám i ten maraton, třeba za dva roky. 
 
neposr_1
 

Další příběhy