Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Monika: Rozběhla se znovu po rakovině

Na škole většina z nás moc běhání nemusela. Monika byla na základce nejlepší a přesto musela začít od nuly. Její silný příběh by se dal parafrázovat "Běhej dokud můžeš a hlavně se nevzdávej!"

IMG_1984_1

Monika 

Před dvěma lety jsem oslavila 40. té narozeniny a procitnutí, že bych měla začít něco dělat, přišlo tak nějak logicky zčistajasna. Na základní škole jsem běhala, vyhrávala všechny tratě a mé jméno dokonce stále visí na školní nástěnce, kde můj rekord na 60 metrů nebyl překonán.

Začala jsem tedy chůzí a když jsem ušla prvních 10 km, řekla jsem si, že začnu běhat. První běh byl naplánován na neděli, brzy ráno, kdy bude všude ještě klid. Naše město leží v údolí, takže, jakmile chce člověk vyběhnout, musí do kopce.  To mě však neodradilo. Vstala jsem, protáhla se, zahřála a vyběhla. 3 km jsem dala s neuvěřitelnou lehkostí. A tak jsem pokračovala dál.  Pátý kilometr  se už tak lehký nezdál, takže jsem se pochválila a řekla si, že to pro začátek stačí.
monika_udoli
 
Vrátila se do mě ta moje chuť jak na škole. Začala jsem běhat pravidelně a opravdu si to užívala. Moje tělo se nastartovalo a já si užívala tu volnost. Začala jsem zdravě jist a kilogramy šly dolů.  Byla jsem na sebe pyšná a moje rodina také. 

Život mi uštědřil ráno

Asi jsem byla až moc šťastná, takže život mi musel uštědřit ránu. Našla jsem si bouličku v prsu a byl mi diagnostikován karcinom.  Konec běhání, léčba, chemoterapie, ztráta vlasů, ztráta sebevědomí. Bylo to těžké. Člověk musel opustit i to, co miloval - běh. Musím poděkovat rodině, které mě v mém boji s rakovinou neuvěřitelně fandila a podporovala. 
 
Dne  8.3.2019 jsem slyšela větu od mého anděla, paní doktorky, že z onkologického hlediska jsem zdravá. Víte, co to znamená?

Budu žít, budu běhat..

A jak jsem oslavila svůj návrat? Po šestiměsíční léčbě, pouhé tři měsíce po celkovém odstranění prsu, jsem si zaběhla svůj  závod. Byl to závod na podporu Zdravých prsou. Byl to závod vítězství. Nešlo  o to, na kterém místě jsem se umístila a přesto jsem vyhrála. Vyhrála jsem to  nejcennější, co se vyhrát vůbec dá. ❤️ ŽIVOT ❤️

Teď v září jsem začala znovu s programem Rozběhni se z chůze. Jsem šťastná, velmi šťastná Děkuji Edo, i ty mi pomáháš..

Monika 

Pošli Tvůj běžecký příběh 

IMG_8532