Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Hanka: Kávovar za 5 kilometrů

Stanovit si cíl je správné. Přidat k tomu cíli odměnu je ještě více motivační. Můžeš se odměnit opravdu čímkoliv. Hanka nakonec vyměnila kávovar za běžecké hodinky. 

IMG_2134 (1)

Jsem Dubňáček 

Koncem září  se mi podařilo dosáhnout milníku, ve který jsem ani nedoufala a chtěla jsem celé komunitě Prostě běž poděkovat. Začala jsem v dubnu z nuly jako totální neběžec. Ve škole jsem běh nesnášela a vždy jsem byla taková "oplácanější". Před 4 lety jsem změnila obor a z pracovníka ochrany přírody se stal ajťák. Takže strávím až 12 hodin denně za počítačem. Svaly postupně ochabovaly, kila přibývala a únava z ničeho rostla. Moc se mi líbilo, když jsem venku potkávala běžce, kteří lehoučce klusali a mnozí si spolu u toho i povídali. Řekla jsem si, holka s tím musíš něco udělat - nebo se za chvíli nehneš a jaké pak bude tvé stáří, máš 4 děti, ještě tě budou potřebovat.

Zpočátku to šlo pomaleji něž ostatním

Zkusila jsem na podzim nějaký plán na 14 dnů a to jsem nedala. A pak na mě vykoukla na výzva Rozběhni se z chůze za 28 dnů a tak jsem to zkusila. S jasným plánem, krátkými videi plnými informací a hlavně s úžasnou podporou  skupiny  na Facebooku to šlo. Pomaleji než jiným, ale šlo, vydržela jsem. Na začátku jsem si slíbila, že až dám 5 km (v což jsem tak úplně nevěřila), tak si koupím kávovar. A když jsem dala první 5tku, tak jsem si koupila sportovní hodinky (to pochopí jen běžec :-)). No a ten kávovar si koupím, až uběhnu 10tku. A včera se to povedlo. Měla to být podle tréninkového plánu osmička, ale běželo se mi tak dobře, že jsem si řekla: "Ty 2 km ještě dám.....". Čas 1:37 není nic světoborného, ale stojím si za tím, že to byl běh a mám se kam posunovat. Jsem na sebe moc pyšná, unavená, ale šťastná. V tohle jsem fakt v dubnu nedoufala.

IMG_2135 (1)

Chci běhat dál 

A co je teď přede mnou? Přihlásila jsem se na sobotu na první závod - 5 km. Když jsem se dívala na výsledky z minulých let, tak nejspíš budu ve své kategorii poslední, ale pokusím si urvat si osobák.  Nemám moc ambice běhy prodlužovat, přece jen to zabere čas, kterého ještě dost musím věnovat dětem, ale chystám se pracovat na zrychlení - posilování, intervaly a běhání na spalovací tepovku. A taky se moc těším na "jen tak pohodové běhy". Ten půlrok s během mi dal tolik, že jsem za to velmi, velmi vděčná. Ani nevím, že by mi něco vzal, zdravotně úplně bez problémů, snad jen nějaké ty peníze za výbavu, ale ženská chce i zpocená a ufuněná v lese vypadat dobře :-)

Všem přeji krásné, pohodové podzimní dny a hodně síly do tréninku, organizace běhání i práce. Hanka 

Pošli Tvůj běžecký příběh 

IMG_8532