Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Cvičení: Jak spojit běh s posilováním?

Běh je žádoucí kombinovat i s jinými aktivitami, zejména posilováním. Také běžci potřebují zpevněné a do určité míry i silné tělo. Napomáhá běžecké technice, správnému držení těla, předcházet zraněním a koneckonců i výkonnosti.

Jenže málokdo stíhá k běhání ještě navštěvovat posilovnu. Jak z toho ven? Spoj oboje v jedno a pravidelně do své rutiny zařazuj běh s posilováním. Například si urči, že po každém jednom kilometru nebo deseti minutách běhu zařadíš tři až pět cviků po deseti až dvaceti opakováních. Dělej dřepy (s výskokem), kliky (různé druhy), výpady, žabáky, výdrže v planku… Můžeš si tak klidně na nějakém menším okruhu vyrobit zajímavý kruhový trénink s kamarády.

Pokud chceš z posilování co nejvíc profitovat až v závodním období, je ideální zařazovat jej do tzv. předzávodní přípravy, což v běžeckém kalendáři vychází na konec podzimu a zimní měsíce. To je zároveň čas, kdy neabsolvuješ tolik náročných běžeckých tréninků, mělo by ti tak zbýt dost sil i času. Vybuduješ si tak dostatečnou základnu, ze které pak můžeš těžit v sezóně závodů.