Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

3x3 triky pro Tvůj běžecký plán

Máš běžecký cíl? Přidej k němu plán! Někdo sice říká, že život bez plánu nemusí být život bez cíle, ale pokud chceš uběhnout nějakou konkrétní vzdálenost, zlepšit tvůj čas nebo si zaběhnout závod je běžecký plán ta správná cesta. Plánuj tvé běhání!  

K čemu je tréninkový plán?

Super pomůcka k dosažení tvých běžeckých cílů a přemožení lenory. Tréninkový plán je pro ty, kteří svému běhání chtějí dát nějaký řád a zlepšit se. Pokud běháš pro zdraví, radost a psychohygienu, obejdeš se bez něj – běhej tak, jak máš zrovna chuť.

Na internetu najdeš celou řadu různých tréninkových plánů zaměřených na různé cíle. Pro začátek ti nejspíš budou stačit, individuální přístup ti zajistí konzultace s trenérem. Tréninkový plán by měl vhodně kombinovat tréninky vytrvalosti a rychlosti a nezapomínat ani na regeneraci.

Ať už sis stáhl univerzální plán, nebo spolupracuješ s trenérem, nezapomínej, že rozpis není dogma. Neber jako prohru, když jej pokaždé nedodržíš na sto procent. Pokud se necítíš dobře, nic nehroť a dej přednost odpočinku, případně náročnější jednotku vyměň jen za lehké proklusání. Naslouchej svému tělu. Pozor jen na to, kdy máš skutečně objektivní důvod a kdy se ti prostě jen nechce a přemohla tě lenora.

A pamatuj: “Nepřej si to jednodušší, přej si být lepší.”

Přehledná tabulka vzdáleností

tabulka_vzdalenosti_prostebez

3 důvody pro závodění v zimě

Hledal jsem odpověď na otázku, proč lidi běhají závody v zimě. Zvlášť když mrzne a sněží.