Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Vydrž běhat, zhubneš!

Je to tak. Vydržet běhat je podle naší běžecké ankety je jediným faktorem, který zvýší pravděpodobnost, že kvůli běhání zhubneš.  Všechny ostatní kriteria, jako  pohlaví, věk neměly výrazně jiný výsledek. 

66% běžců uvádí, že jim běh pomohl zhubnout. Jen 48% (věčných začátečníků) ale uvádí, že jim běh pomohl zhubnout. Podle ankety je také  jestli s během  začali běhat letos nebo běhají více let. Důležité je tedy vydržet. 

red_Registruj se

Dílčí výsledky: Pomohl Ti běh zhubnout? 

 hubnou

Účastníci ankety podle doby aktivního běhání

 dobabehani

Účastníci ankety podle věku

vek 

Chodíš běhat a stále se Ti nedaří ani trochu zhubnout? Co nebo spíše kdo za to může? Podívej se na video, ale hlavně to nevzdávej. Trik hubnutí obsahuje tyto dvě hesla: Správná strava a pravidelný pohyb. 

Nadváha a obezita

Nadváha je předstupeň obezity. Přináší zvýšené riziko zdravotních komplikací. Nadváha  je podle kritérií Světové zdravotnické organizace (WHO) definována indexem tělesné hmotnosti (body-mass index, BMI) v rozmezí 25 až 30.

Obezita, česky otylost je stav, ve kterém přirozená energetická rezerva člověka, která je uložena v tukové tkáni, stoupla nad obvyklou úroveň a poškozuje zdraví.  Obezita je  definována indexem tělesné hmotnosti (body-mass index – BMI) vyšším než 30. 

 

Odkazy o běhání a hubnutí

VIZUALZENY