Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Vydržíš mnoho, máš-li cíl (VLOG)

Pro mnohé začala běžecká sezóna Kbelskou 10tkou, já ale moc neběhal  a částečně za to může předseda Senátu Jaroslav Kubera. Měl jsem ale tu čest běžet s Pražskou ligou 100 uctít výročí narození prezidenta T. G. Masaryka

Setkání s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou

„Unie prohrála bitvu o Británii a prohrává další bitvy. A pokud se ta Evropa nevzpamatuje, bude mít obrovský problémy. Pokud tam zůstanou strejdové jako dosud, nikam to nepovede. Musí tam přijít mladá generace,“ sdělil Kubera mimo jiné na video. 

Štafeta Praha Lány (cca 40 km)

7. března si běžci z TJ Liga 100 každoročně připomínají výročí narození T. G. Masaryka. Tento připomínkový štafetový běh z Prahy do Lán navazuje  na prvorepublikovou tradici a běží se letos po 29. 

Běžecká trasa v délce cca 40 km se po léta nemění. Pouze start a cíl se každoročně střídají. „Letos začínáme u sochy Tomáše Garrigua Masaryka před Pražským hradem a cíl je u hrobu prvního prezidenta.” vysvětluje organizátor z TJ Liga 100 Praha Jiří Krofta. 

 Kořeny akce hledejte v dobách první republiky

Běžci z pražské TJ Ligy 100 navázali pro roce 1989 na meziválečnou tradici, kdy se mezi Prahou a Lány, jak informuje redaktor Národní politiky v článku z 8. března 1937, bývalo před zámkem v Lánech poměrně dost živo.

Mezi těmi, kdož přišli přáti do Lán byli důstojně zastoupeni také sportovci z celé republiky. Dopoledne sešly se hvězdicové hlídky Československé obce dobrovolců z let 1918-1919 v plné výzbroji. Pak dorazila štafeta z Rakovníka a odevzdala zdravici, ve které je psáno: „Máme Vás rádi´,“ informoval redaktor v článku „Sportovci presidentu Osvoboditeli.“

Díky za fotografie

 

Eda: Závodili jsme s Advenťáky

knizka