Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Odhad srdečního tepu mluvením

Začínáš běhat? Pokud můžeš při běhu mluvit, běžíš optimální rychlostí. Zkus si při běhu odříkat básničku, či říkanku. Pokud se budeš zadrhávat, tak jsi moc rychlý. Tento test se samozřejmě netýká rychlostního tréninku. Podívej se na jednoduchou tabulku, jak odhadnout správnou tréninkovou zónu. 

mluvenimfb

Víš kolik je tvůj klidový tep? 

Laktátový práh - jedeš na kyslíkový dluh

Laktátový práh označuje intenzitu běhu nebo jiné fyzické aktivity, při které se začne akumulovat laktát (kyselina mléčná) v krevním řečišti. Je to hranice, kdy Tvé tělo přechází do anaerobního pásma a jede na kyslíkový dluh. 

Znalost  laktátového prahu Ti pomůže určit, jak tvrdě potřebujete trénovat. A také ti indikuje kdy máš během závodu zabrat nebo obráceně zvolnit, aby jsi nevytuhnul/a daleko před cílem. 

laktatfb

 Eda živě: Běh a tepová frekvence 

Měř si své běhání!

Dnešní doba plná chytrých telefonů, čipů, senzorů a dalších přístrojů umožňuje měřit opravdu cokoliv. Tedy i běhání. Běhání je sport, který je nenáročný. Zároveň je nám přirozený. Prostě se rozběhneš a běžíš. A vlastně k němu žádné nástroje nepotřebuješ. Na první pohled.

Proč si měřit srdeční tep? 

Měření ti pomůže v případě, že běháním sleduješ nějaký cíl:

  • Chceš zhubnout? 
  • Chceš zlepšit svou kondici?
  • Chceš připravit na nějaký závod?

Pokud rád sleduješ svůj progres, bude tě měření a různé statistiky z něho vyplývající bavit. Hned máš další nástroj motivace.

Dlouhé povídání o srdečním tepu

Kolikrát běhat týdně?

Můžu běhat na lačno?