Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Spalování tuků po běhu - jednoduchý trik

Hlavně při začátečnickém běhání se při běhání moc nehubne Ale díky tréninku a zátěži se zvyšuje tzv, bazální metabolismus a NÁSLEDNĚ se po tréninku spaluje vyšší množství mastných kyselin z tuku, aby se pokryly energetické potřeby na regeneraci organismu.

Hubneš? Chvíli po doběhu počkej!

Pokud běháš také za účelem redukce, je vhodné po běhu počkat, aby stále pokračovalo spalování tuků. V každém případě si za hodinu a déle dej plnohodnotné jídlo obsahující komplexní sacharidy, bílkoviny – pro zajištění přísunu aminokyselin k opravě a výstavbě svalové tkáně – i tuky. Zeleninový salát je málo.

Ideální salát: zelenina, bílkovina (kuřecí maso, tuňák, vejce, cizrna, ...) a pečivo/těstovina.

Chceš zvášit výkon? Nabrat svalovou hmotu?  

Jestli jsi sportovec, chceš si udržovat hmotnost, anebo dokonce chceš nabírat svalovou hmotu, je dobré po doběhu využít tzv. anabolického okna a bezprostředně po tréninku si dát rychlé sacharidy doplněné o bílkovinnou potravinu. Ideální je třeba banán, sušené ovoce, ovocná tyčinka  a k tomu přidat ještě mléko, jogurt, příp. protein. Nebo můžeš použít vhodný nápoj: proteinový nápoj se sacharidy.

  • Jednoduché sacharidy ti poslouží k doplnění svalového glykogenu a rychlejší nastartování regenerace.
  • Bílkoviny ochrání tvou svalovou hmotu.

Běh a jídlo nejsou věda, nýbrž hra. Ale i přes obecné zásady jsme každý unikátní. Zkoušej proto sám na sobě, co ti dělá dobře, po čem se cítíš lépe a co ti naopak přináší nepříjemné pocity. Jez a běhej s radostí!

 

Pamatuj, zázračné diety neexistují a to dokonce ani když si koupíš nejlepší běžecké vybavení. Ano, běh je aerobní sport s velkým kalorickým výdajem. Ano, je prokázáno, že běh pomáhá hubnout. Než s tím ale začneš přečti si 10 bodů k hubnutí a běhání. Na úvod si ale sám bez namlouvání řekni kam patříš: Máš jen malý běžecký batůžek nadváhy nebo se sebou táhneš opravdu velký batoh?

Běžecký batůžek nadváhy

letni_vyprodej

Tonda začal běhat v kurzu Rozběhni se z chůze v září 2018

Obě video jsou z počátku roku 2019

Pošli Tvůj běžecký příběh 

IMG_8532