Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

71 let a půlmaraton za 1:40

71 let mladá Jeannie Riceová zaběhla tuto sobotu světový rekord své věkové kategorie na závodě ve městě Akron v USA. Babičku Jeannie uvidíme v Berlíně koncem září, kde se chystá zlomit rekord i na maratonské trati. 

Příběh Jeannie Rice 

Běhání po 50?

"Jsi starý/stará. Běhání ničí klouby. Něco si uděláš....." To jsou časté argumenty a zároveň mýty. Odborné studie potvrzují, že se lze zlepšovat fyzickou kondici a výkony i do šedesáti let. Musí samozřejmě brát v potaz své fyzické dispozice, konstrukci a jiné aspekty týkající se pohybového aparátu. 

Pamatuj: Začít běhat můžeš kdykoliv

po_50

 

První odpovědi: 

  • Bude mi v dubnu 59 a všem, kteří tvrdí, že jsem se zbláznila, že to v mém věku není zdravé, říkám, že běh je jen o něco rychlejší chůze a tu lékaři doporučují v jakémkoli věku. Líbí se mi, že do 60 se můžu stále zlepšovat. To je spousta času na trénink. A pak předběhnu určitě spoustu mladších netrénovaných.
  • Ahoj,loni mi bylo padesát a s každodenním během začínám s Edovou výzvou Rozběhni se z chůze za 28 dnů od 31.12.2018. Neni to snadný,kondička nic moc při sedavém zaměstnání a bolest kolen z běhu,která mažu a mažu.Nicméně se nevzdávám a věřím tomu,že si tělo zvykne.Okolí mi říká,že si odrovnám klouhy,že běhání v tomhle věku není bezpečné.Já si to ale nemyslím. Bojuju s Edovou výzvou a cítím,že se bolest uklidňuje a já se pomalu dostávám do kondice.Stačí jen vytrvat!!Děkuji za tuhle skupinku,která je silně motivační a vzájemně se povzbuzující.PROSTĚ BĚŽ I po padesátce.Věk je jenom číslo.
  • Je to skvělé, v cca 50 jsem se ukecal a začal ... 5 km, 10km, půlmaraton, maraton, ultramaraton, triatlony .... a to mi po úrazu před 18 lety v nemocnici řekli , že se nemusím bát, že běhat sice nikdy běhat nebudu, ale na chození to bude :) pokud není vážný zdravotní problém tak je běh (nebo dlouhá chůze) ideální způsob jak si udržet mládí.
  • Mě je 61 a vypadám na 40. Díky běhu a kondici díky jemu.
  • Já začal běhat v 52 letech. A byla to jedna z nejlepších věcí, které jsem po 50 udělal. Pokud zchátralost, těla běhání nevadí, není se čeho bát. Já prostě běhám, jak říká Eda...prostě běž!
  • Je to super vec. Mam 59 a behaaaam
  • Proč ne?!?Pokud se na to člověk cítí a zdravotní stav dovolí tak klidně.

Běhání a hubnutí

Jak měřit běhání a běžecké intervaly

Než vyběhneš

 

Přehledná tabulka vzdáleností

tabulka_vzdalenosti_prostebez