Použij slevový kupón 100 Kč
>>4437<< Klikni TADY
’Prostě

Jen 7 minut a zrychlíš

Mohl bych teď říct, hele opravdu se se rozcvičuj před během vyhneš se tím zranění a poběží se ti lépe. Je to pravda ale já Ti nabídnu lepší motivaci. Chceš zrychlit a běhat dál? Stačí Ti na to pouhých 7 minut.

7 minut a 5 cviků se kterými bude každý krok silnější a stabilnější a díky tomu budeš rychlejší, efektivnější o prevenci zranění už asi mluvit nemusím. Protože každé z těchto cvičení pracuje s více svalovými skupinami, pocítíš zlepšení v bederní oblasti, předních a zadních stehenních a lýtkových svalech 

1) Dřep s úkrokem vzad 2 minuty

Krok dozadu aktivuje velký hýžďový sval a uvolní kyčle, což zlepší tvůj běžecký styl.

Postav se s nohama o něco šířeji  než ramena.  Začni levou nohou krokem vzad Tvé levé koleno by se mělo téměř dotýkat země. Záda drž rovně a ujisti se, že pravé koleno nepřesahuje úroveň prstů na nohou.  Vrať se  se do výchozí polohy a opakujte pohyb s druhou nohou.  Proveďte 12–15 opakování s každou nohou.  Cvik si může ztížit zavažím v  rukou.

2) Výskoky na jedné noze 1 minuta

Výskoky vedle zahřátí hýžďového a břišních svalů posiluje lýtka a kotníky a zároveň zlepšuje rovnováhu.

Postav se na jednu nohu a představ si před sebou na zemi malý čtverec. Skákej na jedné noze na jednotlivé vrcholy čtverce, křížem doleva a doprava. Sérii opakuj stále na jedné noze 3-6x. Stejně potom s druhou nohou. Pokud je to pro tebe příliš obtížné, stačí s každou nohou skočit 12krát dopředu a dozadu. 

3) Předklony na jedné noze  minuta

Tento cvik zahřívá hýždě a břišní svalstvo.  Uvolňuje tuhé hamstringy, zlepšuje rovnováhu a posiluje mnoho malých stabilizujících svalů kotníku, které chrání kloub a zvyšují jeho odolnost vůči zranění.

Postav se na pravou nohu s levou těsně nad zemí udržuj balanc a pomalu se snažte dotknout nataženýma rukama pravé nohy.  Levá noha jde souběžně dozadu nahoru.  Opakuj 12-15x s každou nohou. 

4) Prkno se zvedáním nohy 1 minuta

Tento cvik ti pomůže stabilizovat břicho při pohybu nohou, což je velmi prospěšné pro nás běžce. Potřebujeme mít břicho silné a stabilní, zatímco jsou naše nohy v pohybu.

Klasické prkno - "plank position" na loktech v šíři ramen. Rovná záda zpevněné břicho. Zdvihni lehce levou nohu, vydrž několik vteřin a drž v této poloze několik sekund.  Vrať se s nohou pomalu zpět a opakuj pohyb s pravou nohou.  Celkem opakuj 5-8krát. 

5) Já tomu cviku říkám ypsilon 2 minuty

Tento cvik  posiluje zadek, břicho, horní část zad a ramena.  Měl bys také cítit, jak pracují nohy: Tedy přední a zadní stehenní svaly a lýtka.

Postav se rovně vzpaž  ruce a vytvořte „Y“.  Rozkroč se trochu více než je šířka ramen a sedni si.  Běž co nejvíce dolů, ale drž vzpřímená záda.  Zaber zadkem (mysli na to) a vrať se zpět do stoje. Zopakuj 12–15x 

Triko za jednu korunu 

Protažení po běhu

7 chyb po doběhu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení