Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Jen 7 minut a zrychlíš

Mohl bych teď říct, hele opravdu se se rozcvičuj před během vyhneš se tím zranění a poběží se ti lépe. Je to pravda ale já Ti nabídnu lepší motivaci. Chceš zrychlit a běhat dál? Stačí Ti na to pouhých 7 minut.

red_Registruj se

7 minut a 5 cviků se kterými bude každý krok silnější a stabilnější a díky tomu budeš rychlejší, efektivnější o prevenci zranění už asi mluvit nemusím. Protože každé z těchto cvičení pracuje s více svalovými skupinami, pocítíš zlepšení v bederní oblasti, předních a zadních stehenních a lýtkových svalech 

1) Dřep s úkrokem vzad 2 minuty

Krok dozadu aktivuje velký hýžďový sval a uvolní kyčle, což zlepší tvůj běžecký styl.

Postav se s nohama o něco šířeji  než ramena.  Začni levou nohou krokem vzad Tvé levé koleno by se mělo téměř dotýkat země. Záda drž rovně a ujisti se, že pravé koleno nepřesahuje úroveň prstů na nohou.  Vrať se  se do výchozí polohy a opakujte pohyb s druhou nohou.  Proveďte 12–15 opakování s každou nohou.  Cvik si může ztížit zavažím v  rukou.

2) Výskoky na jedné noze 1 minuta

Výskoky vedle zahřátí hýžďového a břišních svalů posiluje lýtka a kotníky a zároveň zlepšuje rovnováhu.

Postav se na jednu nohu a představ si před sebou na zemi malý čtverec. Skákej na jedné noze na jednotlivé vrcholy čtverce, křížem doleva a doprava. Sérii opakuj stále na jedné noze 3-6x. Stejně potom s druhou nohou. Pokud je to pro tebe příliš obtížné, stačí s každou nohou skočit 12krát dopředu a dozadu. 

3) Předklony na jedné noze  minuta

Tento cvik zahřívá hýždě a břišní svalstvo.  Uvolňuje tuhé hamstringy, zlepšuje rovnováhu a posiluje mnoho malých stabilizujících svalů kotníku, které chrání kloub a zvyšují jeho odolnost vůči zranění.

Postav se na pravou nohu s levou těsně nad zemí udržuj balanc a pomalu se snažte dotknout nataženýma rukama pravé nohy.  Levá noha jde souběžně dozadu nahoru.  Opakuj 12-15x s každou nohou. 

4) Prkno se zvedáním nohy 1 minuta

Tento cvik ti pomůže stabilizovat břicho při pohybu nohou, což je velmi prospěšné pro nás běžce. Potřebujeme mít břicho silné a stabilní, zatímco jsou naše nohy v pohybu.

Klasické prkno - "plank position" na loktech v šíři ramen. Rovná záda zpevněné břicho. Zdvihni lehce levou nohu, vydrž několik vteřin a drž v této poloze několik sekund.  Vrať se s nohou pomalu zpět a opakuj pohyb s pravou nohou.  Celkem opakuj 5-8krát. 

5) Já tomu cviku říkám ypsilon 2 minuty

Tento cvik  posiluje zadek, břicho, horní část zad a ramena.  Měl bys také cítit, jak pracují nohy: Tedy přední a zadní stehenní svaly a lýtka.

Postav se rovně vzpaž  ruce a vytvořte „Y“.  Rozkroč se trochu více než je šířka ramen a sedni si.  Běž co nejvíce dolů, ale drž vzpřímená záda.  Zaber zadkem (mysli na to) a vrať se zpět do stoje. Zopakuj 12–15x 

Triko za jednu korunu 

Protažení po běhu

7 chyb po doběhu