Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Zaběhni si závod!

„Neběhám závody, protože: nejsem závodník, běhám sám a jenom pro sebe, jsem začátečník, stydím se, doběhnu poslední, jsem tlustý...“ To jsou nejběžnější odpovědi běžců, kteří zatím neběželi žádný závod. Všechny uvedené důvody lze velmi jednoduše vyvrátit a ti stejní lidé je po prvním závodu považují za malicherné.

 HUBNEME: Plán pro ženy 35 a dál

Adrenalin a emoce

Proč se ale tolik lidí závodů účastní? Je to jednoduché. Závod ti přinese emoce. To žene do ulic a lesů desítky, stovky a někdy tisíce běžců s číslem na triku. Pokud ještě váháš, běž se na nějaký ten závod podívat. Na atmosféru před startem a na doběh třeba i těch v závěru závodu. Vedle normální fyzické únavy ze závodníků tryská pozitivní pocit a štěstí. Závod tě také hodně posune. Sám se budeš divit, jak ti atmosféra závodu zlepší osobní časy – tzv. osobáky. Účast v závodu je rozhodně motivační. Nutí tě trénovat, nebo vyběhnout pravidelně a více o běhání přemýšlet. Díky závodům poznáš nová místa i nové kamarády. S těmi starými zas můžeš plánovat skupinové výlety.

Začínajícím běžcům doporučuji vyzkoušet závod kolem 5, nanejvýš 10 km. Rozhodně to nemusí být nějaká masovka. Naopak na úvod je praktičtější běžet menší závody. Na druhou stranu ve větším závodě se spíš „ztratíš“ mezi množstvím běžců, což může eliminovat tvé negativní pocity a stud.

Jak běžet vůbec první závod. Pětku nebo desítku.

 

Běžíš první půlmaraton? Máš z něho respekt? Proběhněme si spolu jeden půlmaraton na pohodu a při něm Ti spolu s dalšími zkušenými běžci řeknu jak a proč trénovat. Jak trénovat týden před startem. Co jíst a co si vzít na sebe. 

6 kroků k rychlejšímu běhu

IMG_8496

Tréninkový plán pro inspiraci

5KM

 

knizka