Rozběhni se z chůze za 28 dnů
>>Kurz ZDARMA<<

2023

Klikni TADY

Hubnutí, běh a voda

Správně by to mělo být obráceně: Voda - běh - hubnutí. Dostatečný a pravidelný příjem tekutin může zvýšit energetický výdej až o třicet procent. Správný pitný režim podle různých studií zrychluje metabolismus, a tak při adekvátním příjmu tekutin tělo kalorie pálí rychleji.

Pij vodu i když nemáš žízeň

Nadměrné pocení při výkonu znamená, že tělo ztrácí vodu. Pokud tato ztráta vody není okamžitě nahrazena přichází dehydratace. Úbytek vody v těle znamená také méně krve, která je nutná na potřebné okysličování organismu. Ztráta vody zvyšuje při stejném tempu krevní puls a snižuje výkon.  Pij vodu i když nemáš žízeň a to před a po tréninku. Při běhu delším než jedna hodina, je nutno myslet na doplňování tekutin i v průběhu  tréninku

4 triky pro pitný režim při běhání a hubnutí

  1. Máš hlad? Pij vodu. Již jedna či dvě sklenice, tedy 200 až 400 ml, dokážou zaplnit žaludek a člověka rychleji zasytit. Navíc i voda má svůj objem – a přitom neobsahuje žádnou nadbytečnou energii. Zkus můj trik s citrónem (video). 
  2. Vynechej slazené nápoje. Slazený čaj ale hlavně limonády, které obsahují mimo různých chemických ochucovadel a konzervantů  velké množství jednoduchých cukrů, a tedy i mnoho skrytých kalorií, které jsou jednou z příčin tloustnutí.
  3. Nepij kávu a alkohol. Kofein v kávě  tělo zbytečně odvodňuje a rychlé cukry obsažené v alkoholu a energetických nápojích přispívají k nárůstu obezity.
  4. Mysli na to, kolik tekutin v proběhu dne vypiješ. Hlídej se, pokud to kvůli práci a jiným povinnostem nestíháš, tak si nastav v telefonu aplikaci nebo si dělej čárky na papírek.

60% - 77% našeho těla tvoří voda

Voda tvoří v lidském těle převážný podíl hmotnosti, i když se během života mění. Šestitýdenní plod jí obsahuje přes 97 %, šestiměsíční plod asi 89 % a novorozenec 75 až 77 %. V dospělosti činí podíl vody 55 až 65 % a ve stáří pak 45 až 55 %. Ženy mají o něco méně vody v těle, protože mají více tukových tkání. Celková tělesná voda je v těle distribuována nerovnoměrně, asi 60 % je jí obsaženo v buňkách a 40 % v mimobuněčném prostoru. Kojenec s hmotností 7 kg má v těle asi 4,8 litru vody, zatímco dospělý muž se 70 kg přibližně 42 litrů.

Tabulka dehydratace

horkotabulka

Jak nosit vodu při běhu